Apple vydal iOS a iPadOS 14.1. Opravují spoustu chyb a přinášejí podporu HDR10 videí

iphone 12 pro 3

Ještě, než se uživatelům dostanou do rukou letošní iPhony a iPad Air, vydal Apple aktualizaci systémů iOS a iPadOS s číselným označením 14.1. Došlo k především k opravám spousty chyb, starší zařízení se navíc dočkaly příjemné novinky.

ios aktualizace systemu
Aktualizace systému iOS

Podpora 10bitových HDR videí

Nejnovější iPhone 12 Pro (Max) umí zaznamenávat video v 10bit HDR, starší zařízení s novým updatem alespoň dostávají možnost tato videa přehrávat a upravovat. Podporovány jsou:

  • iPhone 8 a novější
  • iPad Pro 12,9“ druhé generace a novější, iPad Pro 11“, iPad Pro 10,5“
  • iPad Air 3. generace a novější
  • iPad Mini 5. generace

Opravy chyb

Apple se po loňské zkušenosti rozhodl nepřidávat do iOS a iPadOS 14 tolik novinek, a raději se soustředil na minimalizaci chyb a stabilitu. Bohužel se zdá, že se nepodařilo všechno podle představ, neboť iOS 14.1 a iPadOS 14.1 obsahují široký seznam chyb, které Apple musel opravit – špatné zobrazování a umisťování widgetů na domovskou obrazovku, odesílání emailů z nesprávného aliasu, bezdůvodné snižování rozlišení přehrávaného videa či drobné problémy s aplikacemi Soubory, Kalkulačka a Hudba.

Snad se již podařilo všechny zásadní chyby odstranit a další desetinkové updaty budou převážně o nových funkcích.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku