Domů » Bleskovky » Apple vydal iOS 13, s instalací ale bude lepší počkat

Apple vydal iOS 13, s instalací ale bude lepší počkat

Včera večer Apple vypustil do světa novou verzi operačního systému iOS 13. Stáhnout si jej mohou majitelé podporovaných zařízení, avšak doporučujeme být obezřetní.

iOS 13.1 a iPad 13.1 dorazí už v úterý

Jak totiž poukázali někteří recenzenti nových iPhonů, iOS 13 trpí několika nepříjemnými chybami, které znepříjemňují používání. Tyto problémy by měly být vyřešené chystanou aktualizací na iOS 13.1, která byla původně naplánovaná na 30. září, avšak Apple se rozhodl její vydání uspíšit. Nové datum pro vydání jak iOS 13.1, tak iPad OS 13.1 (který z iOS vychází) je stanoveno na 24. září, tedy na příští úterý. Jedna z oprav se týká i zranitelnosti zamykací obrazovky, kdy lze s pomocí funkcí FaceTime a Siri získat neoprávněný přístup k seznamu kontaktů, a tedy ke spoustě citlivých informací.

iOS 13

Pokud se rozhodnete si iOS 13 nainstalovat, získáte spoustu nových funkcí jako je tmavý režim a velká spousta inovací v aplikacích Mapy, Zprávy, Připomínky, Fotky, Hudba, apod. Systém má být navíc výkonnější při spouštění aplikací a odemykání obrazovky skrze Face ID.

ios 13

iOS 13 si můžete nainstalovat na:

  • iPhone Xs, Xs Max, Xr
  • iPhone X, 8 a 8 Plus
  • iPhone 7 a 7 Plus
  • iPhone 6s a 6s Plus
  • iPhone SE
  • iPod Touch (7. generace)

iPad OS 13.1

Ještě větší update dostanou majitelé jablečných tabletů, neboť nový systém iPad OS 13.1 jim přidá funkce známé spíše z počítačů. Systém dostal přepracovaný multitasking, lepší práci se soubory, plnohodnotný internetový prohlížeč, inovovanou domovskou obrazovku, apod.

ipados 13

iPad OS 13 si budete moci nainstalovat na:

  • všechny generace iPadu Pro
  • iPad Air 2 a novější
  • iPad 5. generace a novější
  • iPad mini 4 a novější

Společně s iOS 13 Apple spustil pro veřejnost herní službu Apple Arcade, která za poplatek 4,99 USD umožňuje hrát exkluzivní tituly bez dodatečných investic; první měsíc testování služby je navíc zdarma. Včera rovněž vyšla nová verze systému watchOS 6 a pro chytré hodinky Apple Watch.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments