Domů » Bleskovky » Apple vydal iOS 13, s instalací ale bude lepší počkat

Apple vydal iOS 13, s instalací ale bude lepší počkat

Včera večer Apple vypustil do světa novou verzi operačního systému iOS 13. Stáhnout si jej mohou majitelé podporovaných zařízení, avšak doporučujeme být obezřetní.

iOS 13.1 a iPad 13.1 dorazí už v úterý

Jak totiž poukázali někteří recenzenti nových iPhonů, iOS 13 trpí několika nepříjemnými chybami, které znepříjemňují používání. Tyto problémy by měly být vyřešené chystanou aktualizací na iOS 13.1, která byla původně naplánovaná na 30. září, avšak Apple se rozhodl její vydání uspíšit. Nové datum pro vydání jak iOS 13.1, tak iPad OS 13.1 (který z iOS vychází) je stanoveno na 24. září, tedy na příští úterý. Jedna z oprav se týká i zranitelnosti zamykací obrazovky, kdy lze s pomocí funkcí FaceTime a Siri získat neoprávněný přístup k seznamu kontaktů, a tedy ke spoustě citlivých informací.

iOS 13

Pokud se rozhodnete si iOS 13 nainstalovat, získáte spoustu nových funkcí jako je tmavý režim a velká spousta inovací v aplikacích Mapy, Zprávy, Připomínky, Fotky, Hudba, apod. Systém má být navíc výkonnější při spouštění aplikací a odemykání obrazovky skrze Face ID.

ios 13

iOS 13 si můžete nainstalovat na:

  • iPhone Xs, Xs Max, Xr
  • iPhone X, 8 a 8 Plus
  • iPhone 7 a 7 Plus
  • iPhone 6s a 6s Plus
  • iPhone SE
  • iPod Touch (7. generace)

iPad OS 13.1

Ještě větší update dostanou majitelé jablečných tabletů, neboť nový systém iPad OS 13.1 jim přidá funkce známé spíše z počítačů. Systém dostal přepracovaný multitasking, lepší práci se soubory, plnohodnotný internetový prohlížeč, inovovanou domovskou obrazovku, apod.

ipados 13

iPad OS 13 si budete moci nainstalovat na:

  • všechny generace iPadu Pro
  • iPad Air 2 a novější
  • iPad 5. generace a novější
  • iPad mini 4 a novější

Společně s iOS 13 Apple spustil pro veřejnost herní službu Apple Arcade, která za poplatek 4,99 USD umožňuje hrát exkluzivní tituly bez dodatečných investic; první měsíc testování služby je navíc zdarma. Včera rovněž vyšla nová verze systému watchOS 6 a pro chytré hodinky Apple Watch.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
JoeBlack
Uživatel
JoeBlack
Offline

Zítra budu instalovat, to bude za prča.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack
Offline

Hmmm tak tablet hlásí, že pro něj není žádná aktualizace :/

uni
Uživatel
uni
Offline

iPad OS 30.9.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack
Offline

Aha, to jsem nějak nekoukal, že iOS 13 bude pro tablety až za týden.
Rozdělovat release data hmmmm

uni
Uživatel
uni
Offline

Ještě jednou😊 IOS 13 pro tablety není a nebude. Bude iPad OS 1.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack
Offline

Je to iOS13 nebo ne? Je, tak v čem je problém, že nepapouškuju Apple PR.
To se moc omlouvám, jak na ten Retina display ™ koukám na iPadu Pro ™, který jsem odemkl pomocí touchID ™ místo FaceId ™ a píšu na Apple keyboard ™, tak jsem úplně zapomněl používat správné názvosloví, aby bylo i těm úplně nejvíc nejapným uživatelům ™ jasné, co jsem myslel.

_qam_
Uživatel
_qam_
Offline

uni: Opět a zase, když už chceš být korektní a všechny opravovat, tak si to nastuduj pořádně. iPad OS není verze 1, ale 13.1. Navíc když to vezmeme historicky – byl iPhone OS, po představení prvního iPadu v roce 2010 se to zkrátilo na iOS, aby se ukázalo, že to není telefonní systém na tabletu (i když samozřejmě pořád byl). Teď přišli s rozdělením na iPad OS, tak měl logicky přijít zpět iPhone OS. iOS byl vždycky prezentován jako systém pro iDevices. iPad iDevice je, ale iOS na nějak nevychází. Současně je to velmi nelogické, ale zase chápu, že doby,… Číst vice »

JP23
Uživatel
JP23
Offline

Ninstalováno, všechno funguje, nenarazil jsem na jediný problém. Pro ty opatrnější vydá Apple už 24.9. iOS 13.1, kde jsou funkce, které se do 13.0 nedostaly + pár drobných bugfixů.