Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Apple v roce 2020: MacBooky s novou klávesnicí, iPad Pro s 3D kamerou a AR brýle

Apple v roce 2020: MacBooky s novou klávesnicí, iPad Pro s 3D kamerou a AR brýle

Očekává se, že Apple ještě v letošním roce uspořádá tiskovou konferenci, která přinese zbrusu nový 16″ MacBook Pro a oznámení zahájení prodeje Macu Pro. Příští rok bude v podání Apple rovněž zajímavý, což dokazují čerstvé zprávy od informátora Ming-Chi Kua.

Bezrámečkové MacBooky s novou klávesnicí

Ještě v tomto měsíci bude patrně odhalen 16″ MacBook Pro, který má přinést dvě novinky:

  • zbrusu novou klávesnici s nůžkovým mechanismem, která nahradí nespolehlivé motýlkové řešení
  • displej s tenčími rámečky, tudíž by měl mít nový MacBook podobné rozměry jako současný 15″

Podle Ming-Chi Kua se stejně v příštím roce promění i menší MacBooky, dorazit ale mají až v jeho druhé polovině.

macbook

Podle čínské webové stránky Chongdiantou, která v minulosti zaujala několika přesnými předpověďmi z tábora Apple, by měly chystané MacBooky podporovat ultrarychlé dobíjení výkonem 96 Wattů.

nabijeni

iPad Pro s 3D kamerou

Pro první polovinu příštího roku Apple připravuje nový iPad Pro, který má být vybaven speciálním 3D fotoaparátem v designu letošních iPhonů. V soustavě fotoaparátů nebude chybět ToF kamera schopná zaznamenat např. přesný 3D model prostoru, v němž uživatel stojí.

ipad pro 4

Systém má být také připraven na používání aplikací v rozšířené realitě, sekundární funkcí pak má být zlepšená kvalita portrétních snímků s přirozeným bokeh efektem. Stejnou kameru pak mají dostat i dva ze tří iPhonů, které dorazí na podzim příštího roku.

Brýle pro rozšířenou realitu

Rozšířená realita má mít vůbec pro Apple v příštím roce důležitá, neboť podle Ming-Chi Kua budou představeny i jablečné AR brýle.

apple ar 2
Ilustrační obrázek

Dlouze spekulovaný produkt je prý zcela hotov, a ještě letos bude zahájena jeho masová produkce; premiéra se pak má odehrát v druhém čtvrtletí příštího roku. Příchod AR brýlí od Apple naznačil i systém iOS 13 a prostředí Xcode 11, v aplikaci Find My byla dokonce objevena následující dvojice ikon.

apple ar 1

Podle Kua má náhlavní souprava od Apple plnit roli doplňku k iPhone, který jí bude dodávat výpočetní výkon, data a informace o poloze. Vše bude probíhat bezdrátově, takže samotné „brýle“ budou lehké a tenké. Podle serveru Bloomberg bude na brýlích patrně běžet nový operační systém založený na iOS.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments