Domů » Bleskovky » Apple v roce 2020: MacBooky s novou klávesnicí, iPad Pro s 3D kamerou a AR brýle

Apple v roce 2020: MacBooky s novou klávesnicí, iPad Pro s 3D kamerou a AR brýle

Očekává se, že Apple ještě v letošním roce uspořádá tiskovou konferenci, která přinese zbrusu nový 16″ MacBook Pro a oznámení zahájení prodeje Macu Pro. Příští rok bude v podání Apple rovněž zajímavý, což dokazují čerstvé zprávy od informátora Ming-Chi Kua.

Bezrámečkové MacBooky s novou klávesnicí

Ještě v tomto měsíci bude patrně odhalen 16″ MacBook Pro, který má přinést dvě novinky:


 • zbrusu novou klávesnici s nůžkovým mechanismem, která nahradí nespolehlivé motýlkové řešení
 • displej s tenčími rámečky, tudíž by měl mít nový MacBook podobné rozměry jako současný 15″

Podle Ming-Chi Kua se stejně v příštím roce promění i menší MacBooky, dorazit ale mají až v jeho druhé polovině.

macbook

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Podle čínské webové stránky Chongdiantou, která v minulosti zaujala několika přesnými předpověďmi z tábora Apple, by měly chystané MacBooky podporovat ultrarychlé dobíjení výkonem 96 Wattů.

nabijeni

iPad Pro s 3D kamerou

Pro první polovinu příštího roku Apple připravuje nový iPad Pro, který má být vybaven speciálním 3D fotoaparátem v designu letošních iPhonů. V soustavě fotoaparátů nebude chybět ToF kamera schopná zaznamenat např. přesný 3D model prostoru, v němž uživatel stojí.

ipad pro 4

Systém má být také připraven na používání aplikací v rozšířené realitě, sekundární funkcí pak má být zlepšená kvalita portrétních snímků s přirozeným bokeh efektem. Stejnou kameru pak mají dostat i dva ze tří iPhonů, které dorazí na podzim příštího roku.

Brýle pro rozšířenou realitu

Rozšířená realita má mít vůbec pro Apple v příštím roce důležitá, neboť podle Ming-Chi Kua budou představeny i jablečné AR brýle.

apple ar 2
Ilustrační obrázek

Dlouze spekulovaný produkt je prý zcela hotov, a ještě letos bude zahájena jeho masová produkce; premiéra se pak má odehrát v druhém čtvrtletí příštího roku. Příchod AR brýlí od Apple naznačil i systém iOS 13 a prostředí Xcode 11, v aplikaci Find My byla dokonce objevena následující dvojice ikon.

apple ar 1

Podle Kua má náhlavní souprava od Apple plnit roli doplňku k iPhone, který jí bude dodávat výpočetní výkon, data a informace o poloze. Vše bude probíhat bezdrátově, takže samotné „brýle“ budou lehké a tenké. Podle serveru Bloomberg bude na brýlích patrně běžet nový operační systém založený na iOS.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. lukass71

  „by měly chystané MacBooky podporovat ultrarychlé dobíjení výkonem 96 Wattů.“

  Spis nez ‚ultrarychle dobijeni‘ to vidim na konecne vykonne GPU (teda fakt uz doufam..)

 2. To vypadá na nejnudnější keynote v tomto roce

  • Hehe, předešlé snad jediné dva pseudo produkty a AR (čí od MS poněkud obtížné definovatelným MR) postavil do pozoru všechny geeky, pravděpodobně první spotřebitelský AR produkt je totální nuda. Jako vážně? 🤣🤣🤣

   • Martin123

    Sní dál, pohřbí to dřív než to stačí vzniknout jako vždy u Apple, jako např u bezdrátové nabíječce :D slibovali hory doly a skutek utek :D

   • Co to plácáš, Apple užívá bezdrát nabíjení roky a roky, viz Watch.

   • Martin123

    A má vlastní? Ne jen od konkurence takže tu zas nelži a bezdrátové nabíjení má konkurence roky ne Apple :D

   • Martin123

    Kéž by si konečně chápal to co ostatní píše druhý, protože sem psal o Nabíječce ne o možnost bezdrátového nabíjení.

   • lukass71

    „Martin123Nahlásit | 10. 10. 2019 v 1:26
    A má vlastní? Ne jen od konkurence takže tu zas nelži a bezdrátové nabíjení má konkurence roky ne Apple :D“

    Jo, ma.
    [odkaz]

   • Martin123

    A kdo píše o hodinkách? já mluvím o bezdrátové nabíječce pro telefony zde vůbec není řeč o hodinkách, ani nemáte logické chápání na daný text co píšu.

 3. Vraciame sa do dôb starych tlstych televizorov, ktore mali zaoblene brany v obraze ? :D
  [odkaz]

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *