Domů » Bleskovky » Apple v Praze opět natáčel reklamu. Podívejte se na výsledek

Apple v Praze opět natáčel reklamu. Podívejte se na výsledek

Česká republika je vyhledávaným cílem filmařů. Dobré podmínky, nízké ceny a atraktivní lokality jsou skvělou kombinací, kterou zahraniční štáby hojně využívají. Obzvláště si oblíbili naše hlavní město, kde několikrát natáčel své reklamy také kalifornský gigant Apple. Tentokrát se opět vrátil na místo činu, aby v naší zemi opět natočil novou reklamu, která se zaměřuje na zabezpečení, konkrétně sledování uživatelů skrze chytré telefony.

apple privacy
Bezpečnost je pro Apple prioritou

Reklama nese název Privacy on iPhone a slouží k propagaci nové funkce Tracking Transparency, která přišla v rámci aktualizace na iOS 14.5. Díky ní mohou uživatelé iPhonu a iPadu rozhodnout, zda chtějí aplikacím povolit sběr dat pro marketingové účely. Podle serveru Apple Insider si tuto funkci aktivovalo přes 96 % uživatelů iOS ve Spojených státech, což se nelíbí velkým firmám, jako je Facebook, které ze sběru dat od uživatelů do značné míry profitují.

Privacy on iPhone | Tracked | Apple

Nová reklama se odehrává například v Dejvicích v kavárně Místo, na Jungmannově náměstí, u Právnické fakulty Univerzity Karlovy, před hotelem Astoria na Rybné nebo u Nové scény Národního divadla. V pozadí hraje chytlavá a tematická skladba Mind Your Own Business od skupiny Delta 5.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).