Domů » Bleskovky » Apple v minulém čtvrtletí prodal 61 milionů iPhonů, počítače Mac vydělaly více než iPady

Apple v minulém čtvrtletí prodal 61 milionů iPhonů, počítače Mac vydělaly více než iPady

Apple včera zveřejnil finanční výsledky za první čtvrtletí letošního roku, které je druhým čtvrtletím ve fiskálním roce jablečné společnosti. Ačkoliv se obvykle jedná o nejslabší čtvrtletí v roce, dokázala firma z Cupertina vykázat druhý největší obrat v její historii, konkrétně 58 miliard dolarů. Čistý zisk je pak 13,6 miliard dolarů, což je o čtvrtinu více než ve stejném období v loňském roce.  

Jablečnou firmu tradičně táhly telefony iPhone, v uplynulém čtvrtletí se jich prodalo 61,2 milionů, což je po rekordním minulém čtvrtletí druhý nejlepší výsledek, loni ve stejném období to bylo o 40 procent méně. Velmi silné byly prodeje na čínském trhu, který se aktuálně stal druhým největším odbytištěm iPhonů na světě a odsunul Evropu na třetí místo.

Nasycení trhu potvrzují tablety iPad, kterých se prodalo 12,6 milionů, což je o 23% méně než v loňském prvním kvartále. Naopak 10procentní nárůst zaznamenaly počítače Mac, Apple jich celkově prodal 4,6 milionu a vydělal na nich více než na iPadech. Silné jsou i příjmy ze služeb jako iTunes nebo iCloud, meziročně vzrostly o 9 procent a předčily dokonce i tržby z nejsilnějšího vánočního období. Pokud se podíváme na prodej zařízení a služeb v penězích, iPhony přinesli do iTrezorů 40 miliard dolarů, počítače Mac 5,6 miliard dolarů, iPady 5,4 miliard dolarů a služby necelých 5 miliard dolarů.

  

Apple má evidentně do letošního roku dobře našlápnuto, jsme zvědaví, jak se v příštím čtvrtletí na tržbách projeví prodeje hodinek Apple Watch

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. David Podzimek

    Trh není iPady nasycen, ale je zřejmá kanibalizace ze strany Macu a větších iPhonů, což potvrtdil i Tim Cook v hovoru s investory.:)

  2. Dex (neregistrovaný)

    Predpokladam, ze v zaveru se jedna spise o miliardy nez miliony.

  3. Veru už sa ani tomu nečudujem. Na koniec svojej mobilnej cesty po všetkých systémoch som si nechal IPhone 6. A zistil som, že pre babu alebo „metrosexuála“ čo je nonstop zavesený na sociálnych sieťach lepší mobil na trhu nie je. Len mať nato…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).