Domů » Bleskovky » Apple ukázal WatchOS 3: Novinky pro jablečné hodinky

Apple ukázal WatchOS 3: Novinky pro jablečné hodinky

Dnešek je prvním dnem vývojářské konference Apple WWDC, kterou tradičně odstartovala úvodní keynote věnující se operačním systémům Apple. Jako první přišel na přetřes hodinkový systém watchOS, který se letos na podzim přehoupne do své třetí verze. A novinek v něm bude víc než dost.

Apple Watch s novou aktualizací watchOS 2.1 konečně umějí česky

Oblíbené aplikace běžící na Apple Watch budou moci pracovat na pozadí, což bude ve watchOS 3 znamenat dvě věci – velmi rychlé spouštění (až 7x rychlejší) aplikací a velmi rychlé přepínání mezi nimi. K tomu bude sloužit boční tlačítko pod korunkou, které po updatu získá novou funkci – otevře přepínač aplikací, který Apple nazývá Dock. Dlouhé stisknutí pak vytočí rychlou pomoc na čísle 911.

s.aolcdn

Ve watchOS 3 bude jednodušší přistupovat k rychlým přepínačům, stejně jako v iOS totiž systém dostane funkci Control Center, která se bude vysouvat ze spodní strany displeje.

Snímek obrazovky (80)

Pohodlnější bude i odpovídání na příchozí zprávy, a to hned několika známými způsoby, přičemž novinkou bude přímé psaní písmen na displej.

apple-wwdc-20160613-764

Inovacemi prošly i ciferníky, které bude možné jednodušší střídat, a nově mohou zobrazovat přímo kruhy vašich sportovních aktivit. Záznamy aktivit bude sdílet mezi vašimi přáteli, kteří je budou moci komentovat a povzbuzovat vás k lepším výkonům. Pohyb se bude lépe počítat lidem na vozíčku, kteří nově neuvidí počet ušlých kroků, ale počet pohybů rukou.

apple-wwdc-20160613-1043

WatchOS 3 pochopitelně přinese spoustu novinek pro vývojáře, jako přístup k Apple Pay v aplikacích třetích stran, ke gyroskopu, ke sportovním aktivitám běžícím na pozadí apod.

Snímek obrazovky (83)

Nová verze watchOS 3 bude dostupná pro vývojáře již dnes, běžní uživatelé ji dostanou letos na podzim.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Málokteré tzv. chytré hodinky vypadají hezky, ale tohle přímo otřesné. Pardon.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).