Apple údajně zahájil výrobu vlastního chytrého reproduktoru, představen má být na WWDC

Příští pondělí začíná vývojářská konference Apple WWDC, na které budou představeny novinky ze světa jablečných operačních systému macOS, iOS, watchOS a tvOS. Dočkat bychom se ale také měli nového hardwaru, spekuluje se o novém 10,5″ iPadu a svoji premiéru by také měl mít nový chytrý reproduktor poháněný asistentkou Siri.

Domácí asistenti jsou oblast, do níž Apple zatím ještě nepromluvil, za což si vyslyšel kritiku od autora oficiální biografie Steva Jobse Waltera Isaacsona (více informací). Podle agentury Bloomberg již však Apple nechává konkurenta pro Amazon Echo, Google Home či Harman Kardon Invoke masově vyrábět a je připraven na jeho odhalení. Reproduktor má nabídnout technologii virtuálního prostorového zvuku, a to na základě senzorů, které změří a vyhodnotí akustiku místnosti a automaticky nastaví potřebný zvuk. O výrobu reproduktoru se má postarat společnost Inventec, která stojí i za produkcí sluchátek AirPods.

Apple údajně bude chtít svého chytrého asistenta otevřít pro vývojáře třetích stran, patrně jej také začlení do svého ekosystému chytré domácí elektroniky HomeKit. Asistent také bude pochopitelně navázán na jablečné služby, např. Apple Music. Přestože k odhalení má dojít již příští týden, podle agentury Bloomberg nebude chytrý jablečný asistent dostupný ihned, ale až později v tomto roce. Nám nezbývá než doufat, že do té doby se Siri naučí hovořit plynně česky.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku