TOPlist

Apple údajně pracuje na třech nových počítačích. Budou využívat ARMové koprocesory

Apple podle serveru Bloomberg chystá pro letošní rok tři nové počítače, z nichž dva mají být notebooky a tím třetím by mohl být chystaný stolní počítač Mac Pro. Jaké notebooky Apple představí, je zatím nejisté, mohlo by se jednat např. o následovníky zastarávajícího MacBooku Air.

Všechny tři nové počítače má pohánět procesor od Intelu doplněný o ARMový koprocesor, patrně starající se o bezpečnost. Současný MacBook Pro obsahuje čip T1, který má na starosti funkce Touch Baru a čtečky otisků prstů, iMac Pro zase disponuje čipem T2, který v reálném čase šifruje data a zpracovává další vybrané procesy. Je možné, že ARMové čipy budou již pevnou součástí každého budoucího počítače od Apple.

Apple své působení v byznyse s polovodiči pomalu rozšiřuje. Aktuálně produkuje čtyři řady vlastních čipsetů – A do iPhonů a iPadů, S do Apple Watch, W do sluchátek a konečně T do počítačů, kromě toho vyvíjí vlastní grafická jádra a čipy využívající umělou inteligenci.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích.

Kapitoly článku