Domů » Bleskovky » Apple snížil produkci iPhonů 8 a 8 Plus, brzy se začne masově vyrábět iPhone X

Apple snížil produkci iPhonů 8 a 8 Plus, brzy se začne masově vyrábět iPhone X

iPhony se v posledních týdnech příliš dobře neprodávají. Důvodem má být pouze drobný mezigenerační skok u osmičkových iPhonů, a hlavně čekání na výroční iPhone X, který se potýká s výrobními problémy.

Podle analytika Ming-Chi Kua byly dodávky problematické TrueDepth kamery vyřešeny, nyní se prý problém přesunul na flexibilní antény desek plošných spojů, které údajně zatím nesplňují přísné požadavky firmy z Cupertina. Apple dokonce musel vyměnit jejich dodavatele, a z tohoto důvodu se kompletace iPhonů X opět pozdržela, navíc se prý ještě mohou vyskytnout potíže s dodávkami desek k duálnímu fotoaparátu.

Osmičkám se až tolik nedaří, na vině jsou starší iPhony

Na začátek prodejů, který je stanoven na 3. listopadu, bude údajně připraveno pouze 2 – 3 milionů kusů, masová výroba se má naplno rozběhnout až v průběhu listopadu. Kuo dokonce snížil svůj odhad dodávek v letošním roce z 30 – 35 milionů na 25 – 30 milionů kusů. Bohužel čekání na iPhone X a nedostatečný zájem o iPhone 8 & 8 Plus přinutily Apple nechat v příštích měsících snížit produkci osmičkových iPhonů na polovinu oproti současnému stavu. Jsme zvědaví, jak nakonec iPhone X zamíchá celkovými čísly a zda se Applu v tomto čtvrtletí podaří překonat prodeje z loňska.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments