Domů » Bleskovky » Osmičkám se až tolik nedaří, na vině jsou starší iPhony

Osmičkám se až tolik nedaří, na vině jsou starší iPhony

Modely iPhone 8 a 8 Plus jsou tu s námi již několik dní a ačkoli by člověk od nových zařízení očekával obrovský zájem ze strany zákazníků, tento efekt se zatím stále nedostavil. Mnoho uživatelů totiž čeká především na výroční iPhone X, který by se měl začít prodávat začátkem listopadu. Co je však zvláštní je především fakt, že nové modely překonává i minulá generace – iPhony 7 a 7 Plus.

O zprávě informoval John Vinh, který citoval průzkumy několika operátorů. Základní iPhone 7 vyjde na 549 dolarů, kdežto základní iPhone 8 na částku 699 dolarů. Velký cenový rozdíl však není opodstatněn nějakými propastnými rozdíly ve výbavě a majitelé předchozí generace tak nemají důvod přecházet na novější zařízení. To samé si ale očividně říkají také noví uživatelé, kteří „pokukují“ po novém telefonu. Rovněž pro ně je předchozí generace velkým lákadlem. iPhone 8 tak ztrácí na atraktivnosti nejen díky výročnímu modelu, který dojde za pár dní, ale i díky předchozí generaci.

Apple přikládá výročnímu modelu značnou důležitost a dost sází na velkou poptávku. Snad bude stejná i realita a ne pouze představy, zde je totiž cenový skok již opravdu značný a po novém modelu X tak sáhnou pouze ti nejmajetnější.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments