Domů » Bleskovky » Osmičkám se až tolik nedaří, na vině jsou starší iPhony

Osmičkám se až tolik nedaří, na vině jsou starší iPhony

Modely iPhone 8 a 8 Plus jsou tu s námi již několik dní a ačkoli by člověk od nových zařízení očekával obrovský zájem ze strany zákazníků, tento efekt se zatím stále nedostavil. Mnoho uživatelů totiž čeká především na výroční iPhone X, který by se měl začít prodávat začátkem listopadu. Co je však zvláštní je především fakt, že nové modely překonává i minulá generace – iPhony 7 a 7 Plus.

O zprávě informoval John Vinh, který citoval průzkumy několika operátorů. Základní iPhone 7 vyjde na 549 dolarů, kdežto základní iPhone 8 na částku 699 dolarů. Velký cenový rozdíl však není opodstatněn nějakými propastnými rozdíly ve výbavě a majitelé předchozí generace tak nemají důvod přecházet na novější zařízení. To samé si ale očividně říkají také noví uživatelé, kteří „pokukují“ po novém telefonu. Rovněž pro ně je předchozí generace velkým lákadlem. iPhone 8 tak ztrácí na atraktivnosti nejen díky výročnímu modelu, který dojde za pár dní, ale i díky předchozí generaci.

Apple přikládá výročnímu modelu značnou důležitost a dost sází na velkou poptávku. Snad bude stejná i realita a ne pouze představy, zde je totiž cenový skok již opravdu značný a po novém modelu X tak sáhnou pouze ti nejmajetnější.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

16 komentářů

 1. Jak se dalo předpokládat. Hned po uvedení jsem věděl, že osmičky budou docela propadák.

  • Ty budeš asi hodně chytrý člověk, proč neděláš pro Apple analýzu ? Opravdu tě je u lopaty škoda.

  • Na to nemusí být chytrý, to vidí každý. Jenom blbec vyhodí čtyři roky po sobě, za pořád “stejný” telefon 25 tyček….

  • Ano, jsem hodně chytrý, ale pro korporát typu Apple nikdy pracovat nehodlám ;)

 2. ,,po iphone x saunou ti nejmajetnejsi,, ľudia nemajú problem požičať ženu, predať obličku, alebo slapat chodník len aby si kúpili iPhone. Tak prečo to selektovat len na najmajetnejsich. ???? ten kto chce tak si sposob nájde aby ho ziskal.

 3. Inak kto by kupoval iPhone 8 ked presne ako v článku sa pise, veľký skok alebo pokrok medzi 7a8 neni. Keby mal aspoň iný dizajn. Preto by som si radšej doplatil za iPhone x

  • Velky skok je vo vykone, no na druhu stranu to cele zabija iOS 11, ktorý spôsobil, že iPhone 8+ je pomalší ako iPhone 7+..

  • Preto sa na iOS nemá aktualizovať hneď po uvedení aj keď je to lákavé Apple každý rok a už je to pár rokov dozadu čo to tak je musí vždy vydať aspoň 3, 4 updaty aby to bolo v pohode…

  • wtf, veď iphony 8 sa predavajú už s ios 11, tam sa tomu nevyhneš

 4. Najmajetnejší alebo tí ktorí si ho vezmú na splátky…. a že ich bude.
  Nehovorím, že je to zlé len Vy to prezentujete ako keby to bolo nejak extra veľa áno je to veľa za to čo to ponúka ale určite to nie je toľko, že by na to mali len tí najmajetnejší.
  Som zvedavý aké budú mať predaje a aj na to či a aké problémy si tento iPhone prinesie.

 5. Slovovca nemusí robit ore vyfon stačí ked máš modzog a je jasné že 7ri nepojdu na 8ku ségra peniaz na X

 6. Nutno podoknout, že třeba v USA dost často srazí cenu nového iPhonu operátoři, díky „pronájmu“, splátkám, nebo zvýhodnění s úvazkem… Nehledě na trošku jiné platy… Takže se slovem „nejmajetnější“ bych šetřil…

 7. Dva známí čekají na X-ko, teď jedou na ip7, tak možná tak zamýšlí většina lidí se staršími stroji

 8. Tak nějak možno 7 pojdu na X alebo možno zlacnie 8 lebo třeba Ju předat nebude predsa na skladě len tak stát

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).