Domů » Bleskovky » Apple v říjnu uklízel App Store. Zmizelo z něj téměř 50 tisíc aplikací

Apple v říjnu uklízel App Store. Zmizelo z něj téměř 50 tisíc aplikací

Microsoft před nedávnem udělal čistku Windows Store, o domov tehdy přišlo zhruba sto tisíc aplikací a her, vesměs nefunkčních a dlouho neaktualizovaných (více informací). Podobný úklid ve svém obchodu aplikací učinil Apple, v říjnu z App Store odstranil 47 300 aplikací a her.

Apple App Store o vánocích utržil rekordní 1,1 miliardy dolarů

Je to dosud největší čistka, kterou Apple kdy udělal; podle analytické společnosti Sensor Tower je průměrný měsíční úbytek cca 14 tisíc aplikací. Apple v září všechny vývojáře ohrožených aplikací obeslal a uvedl důvody, proč jsou jejich výtvory adepty na smazání. Nejčastějšími důvody byly neodpovídající popis, nefunkčnost, nebo nekompatibilita s novějšími verzemi iOS. Čistka proběhla napříč všemi kategoriemi App Store, více než čtvrtina odstraněných aplikací pochází z herní sekce. Téměř polovina odstraněných aplikací nebyla aktualizována od května roku 2015, čtvrtina dokonce od listopadu 2013.

Počet aplikací v App Store ale rozhodně neklesá, každý týden je do obchodu aplikací zasláno 100 tisíc nových položek, ať už zcela nových aplikací, nebo updatů těch stávajících. App Store tak stále roste, přičemž Sensor Tower očekává, že v roce 2020 se stane domovem pro 5 milionů aplikací. Doufejme tedy, že Apple bude pokračovat v pravidelném čištění.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).