Domů » Bleskovky » Apple řeší problém se špatnou výdrží nových MacBooků po svém: odstranil ukazatel zbývajícího času

Apple řeší problém se špatnou výdrží nových MacBooků po svém: odstranil ukazatel zbývajícího času

MacBooky od amerického výrobce s nakousnutým jablkem v logu vždy patřily k absolutní špičce ve výdrži baterie. Apple oficiálně sliboval až 10 hodin práce, mnohdy se však jednalo o spíše podhodnocený údaj, a tak byl uživatel příjemně překvapen, že jeho stroj vydrží i déle. Od představení letošních MacBooků se však od recenzentů i uživatelů ozývají nespokojené ohlasy, které si stěžují na tristní výdrž a na velký rozptyl v odhadu zbývající baterie.

macbookpro_compar

Samotný Apple již tyto ohlasy prověřil a dle jeho zjištění je s MacBooky vše v pořádku. „Neplechu“ v tomto případě dělá především procesor, který přepíná mezi nenáročnými a náročnými úkoly. Tím se výrazně mění jeho energetická spotřeba, která pak plete algoritmus, který vypočítával zbylou kapacitu baterie a na jejím základě uživatele informoval o předpokládané výdrži.

time-remaining-macos-battery-life-estimates

Nízká výdrž je také spojována s prvními dny používání, kdy dochází k synchronizaci veškerých účtů, přenášení dat, importování fotografií a podobně. Náročnost samozřejmě závisí na objemu dat, která uživatel má a chce používat. Toto vytížení však mělo výrazný vliv na procesor a tím i na baterii, která dále „popletla“ odhad výdrže, a tím i uživatele. Ke zkalibrování je totiž nutných několik dní provozu, a tak algoritmus ukazoval delší dobu chybné a výrazně nižší odhady.

macbook_pro_touch_id-mr_

I přes to však výdrž baterie podle zkušeností majitelů směřuje spíše k 8 hodinám používání, ačkoliv Apple na svých stránkách slibuje u nových MacBooků Pro až 10 hodin. Vzhledem k těmto ohlasům se americký výrobce rozhodl odstranit odhad doby, po kterou ještě můžete pracovat na svém Macu a nadále bude zobrazovat pouze procento nabití baterie, a to i u starších modelů. Kromě toho ve včera uvolněné aktualizaci došlo k opravě automatického odemčení s Apple Watch, k implementaci nových emoji a mnoho dalšího.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
l0lz
Uživatel
l0lz
Offline

it’s not a bug, it’s a feature :-D

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1
Offline

Well done

[odkaz]