Apple produkty už zákazníky nedokážou nadchnout, myslí si Elon Musk

elon musk nasa spacex crew demo

Miliardář a inovátor Elon Musk je občas přirovnávám k tvůrci iPhonu a bývalému šéfovi Applu Stevu Jobsovi. Oba muže spojuje odvážná vize budoucnosti a touha změnit svět. Přestože Musk používá právě iPhone, v nedávném rozhovoru se vyjádřil, že Apple produkty nejsou tak ohromující, jak bývaly. „Na trhu není moc věcí, které by si člověk mohl koupit a udělaly ho šťastnějším,“ uvedl Musk v hodinovém rozhovoru pro server Recode.

Tohle Apple dřív uměl. Pořád sice vyrábí dobré telefony, sám jeden každý den používám, ale přesto to není ta samá společnost jako v dobách, kdy dokázala v lidech vyvolat nefalšované nadšení,“ vysvětlil Musk. Podle něj ani ti nejvěrnější fanoušci nepoběží do obchodu, aby si koupili nový iPhone 11. „Příští generace zařízení od Applu zkrátka nebude tak vzrušující jako nadcházející SUV z dílen Tesly,“ dodal.elon musk nasa spacex crew demoNepřehlédněte

Spor Elona Muska dospěl k urovnání. Za vše mohl jediný tweet

Muskova vyjádření odporují dřívějším zákulisním informacím, podle nichž čeká Apple a Teslu společná budoucnost. Tyto zprávy hovořily o tom, že by Apple mohl Teslu odkoupit nejen proto, že by si to mohl z finančního hlediska zkrátka dovolit, ale také aby vylepšil svou pozici na automobilovém trhu, kam se chystá v následujících letech expandovat s vlastním autem Apple Car.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku