Domů » Bleskovky » Apple za dva roky představí chytré brýle, za pět let automobil, tvrdí uznávaný analytik

Apple za dva roky představí chytré brýle, za pět let automobil, tvrdí uznávaný analytik

Před nedávnem dosáhla tržní hodnota společnosti Apple magické hranice jednoho bilionu dolarů, přičemž největší podíl na tomto čísle má jednoznačně fenomén posledních deseti let, telefon iPhone. Z jednoho produktu se ale nedá žít donekonečna, firma z Cupertina tak musí najít další produkty, které ji budou pomáhat k růstu. Jaké to budou, popsal uznávaný analytik Ming-Chi Kuo.

Bilionová hodnota společnosti není zadarmo. Apple se k ní prošetřil

Chytré brýle už za dva roky

Podle něj Apple už za dva roky představí vlastní chytré brýle, respektive zařízení, které dokáže do reálného světa promítnout virtuální objekty. Toto zařízení má disponovat obrazovkou s vysokým rozlišením a pokročilou technologií bezdrátového přenosu pro komunikaci.

Vývoj jablečných brýlí v minulosti naznačil i analytik Gene Munster z Loup Ventures, ten však odhaduje jejich příchod až v roce 2021, a to kvůli nevyzrálosti současných technologií. Munster odhaduje, že Apple v prvním roce dostupnosti prodá 10 milionů brýlí, jejichž cena se má údajně pohybovat okolo 1 300 dolarů (asi 30 tisíc korun bez DPH).

Za pět let automobil

Nejsou to však pouze brýle, které podle Ming-Chi Kua v budoucnu poženou Apple kupředu, už v roce 2023 má být odhalen Project Titan, tedy autonomní automobil „Apple Car“. Ten má údajně ambice změnit automobilový průmysl podobně, jako to udělal před deseti lety iPhone ve světě smartphonů. Apple by měl u svého automobilu zužitkovat své know-how ze souznění hardwaru a softwaru, stejně tak by mohl využít své schopnosti v oblasti rozšířené reality.

Nutno podotknout, že situace okolo projektu Titan je v současné době nejistá – spekulovat se o něm začalo v roce 2014, přičemž Apple následně selhal ve vyjednávání se zaběhlými automobilkami na spolupráci. V projektu prý bylo zaměstnáno přes 1 000 zaměstnanců, vesměs inženýrů na automobilový hardware a navigační software, avšak v roce 2016 tým opustil jeho šéf Steve Zadesky a otěže převzal dlouholetý manažer Apple Bob Mansfield. Pod jeho vedením byl Project Titan značně ořezán a začal se soustředit pouze na software a podpůrná řešení. O tom, že práce na vlastním automobilu zcela neustaly, přiživuje pouze fakt, že v minulém týdnu se zaměstnancem Apple stal vedoucí technický pracovník Doug Field, který v posledních letech pracoval pro Teslu.

Překoná hodnota Apple 2 biliony dolarů?

Ať je tedy současná situace okolo automobilu Apple jakákoliv, Ming-Chi Kuo očekává, že díky němu a rozšířené realitě a neustále rostoucím tržbám ze služeb by se Apple mohl stát v budoucnu první společností, která překoná tržní hodnotu 2 biliony amerických dolarů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments