Domů » Bleskovky » Apple přestává válčit s neoficiálními servisy. Poskytne jim školení, nástroje a originální díly

Apple přestává válčit s neoficiálními servisy. Poskytne jim školení, nástroje a originální díly

Před nedávnem se rozhořela kauza, že Apple omezuje výměnu komponent v iPhonech v neautorizovaných servisech – pokud si v nich necháte vyměnit akumulátor (i originální), nebude vám v nejnovější verzi systému iOS fungovat funkce zdraví baterie. U „podomácku“ vyměněných displejů zase pro změnu nefunguje funkce TrueTone. Apple chtěl těmito kroky přinutit uživatele, aby s jakoukoliv závadou navštěvovali pouze autorizované servisy. Nyní ale dává šanci i „garážovým“ opravářům.

Stejné podmínky jako autorizovaný servis

Apple v USA spustil program nazvaný Independent Repair Provider, který umožní provádět neautorizovaným servisům pozáruční opravy jablečných zařízení. Subjekt, který se do tohoto programu zapojí, bude mít snazší přístup k originálním komponentám, k diagnostickým a opravárenským nástrojům, a také ke školením, jak které opravy provádět správným postupem. Zapojení servisu do tohoto programu je zdarma, schválené opravny budou mít přístup k náhradním dílům za stejné ceny jako autorizovaní partneři.

repair

Program byl prozatím spouštěný pouze v Severní Americe, v budoucnu se má ale rozšířit i do Evropy a Asie. Podmínkou je mít v týmu alespoň jednoho certifikovaného technika a prostory opravny v komerčním písmu, nikoliv např. v místě bydliště.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments