Domů » Bleskovky » Apple si posvítí na neoriginální baterie v iPhonech. V systému jim omezí funkce

Apple si posvítí na neoriginální baterie v iPhonech. V systému jim omezí funkce

Když čteme o tom, že někomu explodoval iPhone v kapse, obvykle bývá příčinou neoriginální baterie. Apple se proto rozhodl s neoriginálními akumulátory bojovat; server iFixit objevil, že došlo k aktivaci spícího softwarového zámku, který na neoriginální nebo neodborně vyměněné baterie umí upozornit.

apple battery 3

Apple jasně říká: používejte autorizovaný servis

Pokud iPhone takovou baterii rozpozná, ukáže se v nastavení zdraví akumulátoru upozorňující servisní hláška s tím, že nelze ověřit původ baterie, a proto nebudou v systému dostupné informace o jejím zdraví. Hláška se má zobrazovat v systémech iOS 12 a 13 beta, a to na iPhonech Xs, Xs Max a Xr.

apple battery 2

Informace o stavu a teplotě baterie si systém bere z mikroprocesoru od Texas Instruments, který je součástí článku. Novější verze tohoto čipu obsahují i funkci ověřování, kterou umí aktivovat sám Apple nebo jeho autorizované servisy. Pokud však k takovému ověření nedojde, bude funkce zdraví pro tento akumulátor nedostupná.

apple battery 1

Podobně se Apple zachoval v minulosti, kdy prakticky znemožnil výměnu tlačítka s funkcí Touch ID, nebo u podomácku vyměněných displejů (byť originálních) zablokoval funkci TrueTone. Apple zkrátka chce, abyste s jakýmikoliv problémy chodili přímo za ním, či do autorizovaného servisu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
41 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments