Domů » Bleskovky » Tohle zatím nikdo jiný nedokázal. Apple překonal tržní hodnotu 2 biliony dolarů

Tohle zatím nikdo jiný nedokázal. Apple překonal tržní hodnotu 2 biliony dolarů

I když je letošní mobilní byznys značně pokřivený koronavirovou krizí, na hodnotu akcií společnosti Apple to evidentně nemá žádný negativní vliv. V březnu letošního roku spadla tržní kapitalizace firmy z Cupertina pod bilion dolarů, od té doby však hodnota jablečných akcií letěla strmě vzhůru a nyní se drží nad hranicí 460 dolarů za akcii. Vynásobeno celkovým počtem akcií to znamená jediné – další meta byla dobyta, tržní hodnota Apple překonala 2 biliony amerických dolarů.

Apple má největší hodnotu ze všech světových firem

Apple tak dokázal něco, co nedokázala žádná veřejně obchodovatelná americká firma. Strmému růstu výrazně napomohly velmi dobré finanční výsledky z druhého kvartálu letošního roku, na nichž prakticky nebyla poznat koronavirová omezení. Apple je aktuálně největší firmou na světě podle tržní kapitalizace, na první pozici se firma vyšvihla na konci minulého měsíce, kdy přeskočila ropného giganta Saudi Aramco.

apple stocks

Apple poměrně výrazně utekl svým technologickým konkurentům, kteří s ním ještě donedávna drželi krok. Tržní kapitalizace Amazonu se v tuto chvíli pohybuje okolo 1,63 bilionů dolarů, Microsoft má tržní hodnotu 1,59 bilionů dolarů, a Alphabet 1,05 bilionů.

Jelikož cena akcií Apple neustále roste, hodlá Apple zvýšit jejich dostupnost tím, že jejich hodnotu rozdělí na čtvrtiny. K tomuto kroku dojde 24. srpna.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Devenápečeň

  Ale dokázal…. akurát tá fírma nie je na burze resp nie je celá na burze.

  • No když není na burze, nemá tržní hodnotu, tak že ne.

  • Prosím? Firma, která není na burze, nemá tržní hodnotu? 😀 Co to je za nesmysl?

  • No samozřejmě, když se neobchoduje, neni určena její tržní hodnota. Jinak bys misto plácání bez váhání napsal, která firma to je včetně její přesné tržní hodnoty.

  • S akciemi společností, které nejsou na burze se neobchoduje? Nelze vstoupit do spolecnosti?

  • Ale to si určuje cenu prodávající, nebo je to cena, na které se prodávající s kupujícím dohodnou, tak že ty akcie můžou být prodány za jakoukoliv cenu bez ohledu na to, v jaké kondici ta společnost je. Na burze tu cenu určuje jen zájem o ty akcie.
   Nepředstavuj si to tak, že někdo řekne, akcie mé firmy prodám za tři bilióny dolarů a tím překonal Apple o bilión.

  • Odpovídám mimo souvislost s tvrzením úplně na začátku vlákna. Tržní hodnota společnosti mimo burzu se přece určuje různými nastroji. Vychází se z různých měřítek, z obchodní bilance aktiv a pasiv společnosti, značky, potenciálu, ale především z dohody stran, které právě určí její tržní hodnotu. K tržní hodnotě akcie obecně: „Jde o hodnotu, která se následně stane cenou a vychází z oboustranně dobrovolného jednání mezi prodávajícím a kupujícím“.

  • „Apple tak dokázal něco, co nedokázala žádná VEŘEJNĚ OBCHODOVATELNÁ americká firma“ X „Ale dokázal…. akurát tá fírma nie je na burze“
   Pro méně chápavé: Veřejně obchodovaná společnost je firma, společnost, jejíž akcie jsou obchodované na alespoň jedné burze cenných papírů.

  • Slovensti experti nemaji chybu!!! 🤣🤣🤣🤣

 2. A člověk by podle některých komentujících mohl nabýt dojmu, že ta firma už několik let krachuje.

 3. Uz ten Apple krachuje? V diskuzich clovek cte prognozy od ekonomickych a technologickych expertu, tak jen jestli se uz konecne trefili….. 🤣

 4. Naléhavé hotovostní pujcky! ! !

  Pujcka 100% zarucena

  Pro ty, kterí chtejí nouzovou pujcku, nabízím vám dostupnou úrokovou sazbu 3%. Mnoho bank vás odmítlo? Potrebujete financování konsolidace dluhu naléhave? Nebo potrebujete financování svého podnikání na jednu skladbu. Takže jsme tím nejlepším rešením pro vaše potreby. Klientum nabízíme pujcky bez sankcí. Pokud máte zájem, kontaktujte nás co nejdríve a budete naplneni radostí.

  — Whatsapp: +33 7 55 17 86 25

  — e-mailem 1 : [odkaz]

  — e-mailem 2 : [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).