Domů » Bleskovky » Tohle zatím nikdo jiný nedokázal. Apple překonal tržní hodnotu 2 biliony dolarů

Tohle zatím nikdo jiný nedokázal. Apple překonal tržní hodnotu 2 biliony dolarů

I když je letošní mobilní byznys značně pokřivený koronavirovou krizí, na hodnotu akcií společnosti Apple to evidentně nemá žádný negativní vliv. V březnu letošního roku spadla tržní kapitalizace firmy z Cupertina pod bilion dolarů, od té doby však hodnota jablečných akcií letěla strmě vzhůru a nyní se drží nad hranicí 460 dolarů za akcii. Vynásobeno celkovým počtem akcií to znamená jediné – další meta byla dobyta, tržní hodnota Apple překonala 2 biliony amerických dolarů.

Apple má největší hodnotu ze všech světových firem

Apple tak dokázal něco, co nedokázala žádná veřejně obchodovatelná americká firma. Strmému růstu výrazně napomohly velmi dobré finanční výsledky z druhého kvartálu letošního roku, na nichž prakticky nebyla poznat koronavirová omezení. Apple je aktuálně největší firmou na světě podle tržní kapitalizace, na první pozici se firma vyšvihla na konci minulého měsíce, kdy přeskočila ropného giganta Saudi Aramco.

apple stocks

Apple poměrně výrazně utekl svým technologickým konkurentům, kteří s ním ještě donedávna drželi krok. Tržní kapitalizace Amazonu se v tuto chvíli pohybuje okolo 1,63 bilionů dolarů, Microsoft má tržní hodnotu 1,59 bilionů dolarů, a Alphabet 1,05 bilionů.

Jelikož cena akcií Apple neustále roste, hodlá Apple zvýšit jejich dostupnost tím, že jejich hodnotu rozdělí na čtvrtiny. K tomuto kroku dojde 24. srpna.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments