Domů » Bleskovky » Apple oznámil, kdy představí letošní iPhony. Těšme se na inovace a nové barvičky

Apple oznámil, kdy představí letošní iPhony. Těšme se na inovace a nové barvičky

A je to oficiální. Apple před malou chvílí zveřejnil datum očekávané tiskové konference, která přinese nové iPhony a možná i další hardware. Keynote se odehraje v očekávaný termín, tedy v úterý 10. září v 19:00 našeho času.

apple invite

Mottem akce je „By innovaton only“, jablečné logo je vyvedeno v několika barvách, které by mohly naznačovat nové barevné varianty nástupce iPhone Xr. Své pokračovatele ale dostanou i loňské vlajkové iPhony Xs a Xs Max, přičemž minimálně jeden z nich by měl do názvu dostat označení „Pro“. Od nových iPhonů se očekává stejný design přední strany, avšak kompletně přepracovaná záda s novými fotoaparáty. Samozřejmostí je také výkonnější procesor, spolehlivější Face ID a údajně se také dočkáme podpory reverzního bezdrátového dobíjení.

Apple toho chystá mnohem více

Apple údajně ještě letos před Vánoci představí i další hardware – hodinky Apple Watch v titanovém a keramickém provedení, nový 16″ MacBook Pro či nový základní iPad a iPad Pro. V tuto chvíli ale není jasné, zda k premiéře využije zářijovou tiskovku, nebo si pro některé ze zmíněných produktů vyhradí speciální premiéru někdy v říjnu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

34 komentářů

 1. To zas budou „inovace“ :D

  • Tak akorát, aby drželi náskok před konkurencí a nejlepší pozici na trhu co se týká zisku.

   • Trefně řečeno 😊

   • uni: Kupuješ letos konečně? :)

   • Tak akorát, aby zase iovce hýkaly blahem nad novými invalidními emoji:-D

   • Menty: Nee, letošní rozpočet „na hračky“ spolkl upgrade herního PC:) Pokud nedojde k nějaké likvidaci současného stroje, není výměna v plánu.

   • Uni: co jsi upgradoval?

   • RX 580 4GB -> RX 5700XT, 1080p ultrawide -> 1440p ultrawide, RAM 8GB -> 16GB.
    Co potkalo tebe či co zvažuješ?

   • Já upgradoval před rokem 😁. Původní Intel Core 2 Duo E6600 grafiku už nevím, byla tam nějaká slabší se záměrem na upgrade. Ten přišel na GF 9600 GT která se rozhodla v průběhu času odejít. Momentálně je tam 750 Ti a na P965 jsem napasloval poslední CPU který šel Intel Core 2 quad Q9550 a pomohlo to fest. Takže uprgrade PC z roku 2007. Celé ve fractal Design R3 a 8GB, víc slotů nemám 😁 Gigabyte p965 dq6 jinak.

   • Jenomže oni žádnej náskok nemaj, tak nevim co si chtěj udržovat.

   • xzeit: No, to je tak na 720p hraní a vlastně bych to dnes už nenazval ani herním či desktop PC:)

   • xzeit: A jestli jsi to chtěl brát jako inspiraci, tak s tvým aktuálním strojem prakticky zbytečně, páč max vyjma case ti nezbude do nového stroje asi opravdu nic:)

   • Uni, no to vím taky, že mi nezbude nic. A není to na 720,ale na 1920×1080 úplně v pohodě. Rozjezdu GTA 5 na lepší nastavení grafiky.. Cca médium až high. CPU tomu neskutečně pomohlo. Je to herní stroj, fifa 2019 tam jede krásně.

   • xzeit: Tak GTA 5 je 6 let stará hra, technologicky v podstatě 10 let, s jednoduchou geometrií, ořezaným renderováním a bez dynamického nasvícení. Zato prasácky napsaná (využije tak dvoujádro?). V podstatě stačí, aby modeři posunuli grafiku na aktuální úroveň a nestačí na to pomalu ani komp z NASA:) Předešlý díl jede i na mobilech….
    Nároky FIFY pravda neznám, ale pokud je situace stejná jako u NHL, kde se 5 let nadává na zastaralý engine (vs konzole), tak tam bude situace asi dost obdobná.

   • GTA 5 na 2 jádru nejelo. 4 jádro tomu dalo dech.

   • xzeit: No upřímně jsem po tvém dotazu upřímně opravdu čekal relevantnější diskusi…. ale taková klasika zde že😊

   • A o čem chceš diskutovat? Ptal jsem se na upgrade PC co jsi tam dával 😁 a zmínil jsem se o mém upgradu PC. Nic víc 😁. Relevantnejsi diskuzi jakože v čem? Já upgradoval pc z roku 2007 které mělo první Core 2 Duo, resp. budu li se bavit o možném upgradu na stávající desce, je to právě CPU, které jsem sehnal za nějakých 800 a které už možná nikdy neseženu. Takže poslední upgrade na stávajícím základu po cca 12ti letech. + RAM a ulnou náhodou jsem sehnal 2 stejně moduly do páru.

   • xzeit: OK OK. Jen mi přijde spojovat výraz „upgrade“ a „C2(4)D“ do diskuse v roce 2019 úplně mimo. Faktem je, ze vzhledem k aktuální situaci Intelu je to vlastně poslední relevantní platforma 😁

   • xzeit: eh, C2Quad… 😊

   • Uni: počkej, to mi jako chceš naznačit, že přechod z Core 2 Duo na Core 2 Quad není upgrade? 😂 Že zvýšení RAM ze 4 na 8 GB není upgrade? Že výměna grafiky 9600 GT na 750Ti není? I kdybych to udělal v roce 2050, tak to bude upgrade a právě to je ta výhoda modularniho PC, samozřejmě dneska už se socket 775 nedělá a ani cpu do něj,ale lze sehnat starší cpu a jestli jsem měl Core 2 Duo a teď core 2 quad, tak věř a nebo ne, sám jsem čuměl, jak to pomohlo. Zapomněl jsem zmínit, že se ta fifa s Core 2 quad sekala. Nyní je to v pořádku.

  • Inovace, nove barvicky a emoji. :)

 2. a možná přijde i kouzelnik

 3. Apple ví moc dobře, že s ničím výjimečným nepřijde. Teď frčí na službách, protože telefony jsou dnes již na takové úrovni, že málokdo má důvod měnit telefon každý rok. Strategii mají nastavenou dobře a je otázka času až ostatní zvolí stejnou taktiku. O nových telefonech už to vůbec není.

  Osobně mě nezajímá iPhone, ale cesta iPadu a iPadOS.

  A bude sranda až to ostatní začnou kopírovat :-)

  • No kopírovat … když třeba Samsung používá roky DeX ;)
   Spíš to vypadá obráceně v tomto případě – Applu a jeho uživatelům se očividně koncept DeXu dost líbí, jinak by ho tam necpali … včetně zatím postižené podpory myši.
   Sám se těším až bude final iOS 13 na iPady Pro, hodím vedle Samsung S4 a mrknu na „rozdíly“.

  • Taky se těším, až do Androidu okopírují sdílené úložiště, podporu USB host, podporu myši, až se telefony s Androidem naučí split screen a PIP.

   • Pravděpodobně jsi neměl poslední dva roky v ruce Android s cenou nad 3.000, jinak bys už většinu těch věcí dávno znal.

   • Měl, mám, používám. Vím, že tohle všechno Android umí už léta, ale nedalo mi abych si nerýpnul do poznámky o kopírování z iOS/iPadOS.

 4. asi mavatka na pragprajd

 5. Budou rádi, když dotáhnou konkurenci. Zatím jsou pozadu, tak se uvidí

   • Displej, baterie, focení, rychlost nabíjení, 5G, design…..mám ještě pokračovat?

   • Ondra: ano prosím. Zatím samý blábol, ale věřím, že se něco najde.

  • Někdo mi kdysi napsal, že konkurencí je pro Apple Sony. Tak nevím, jak moc Apple zaostává za Sony, ale upřímně… Na druhou stanu někdo řekl, že pro Apple je konkurence Samsung. Tak je to trochu bordel, kdo je vlastně konkurence, výrobců je 600, každý je tedy konkurence a každý jeden výrobce z té množiny je pozadu proti součtu masy 599ti výrobců?

 6. Já upgradoval před rokem 😁. Původní Intel Core 2 Duo E6600 grafiku už nevím, byla tam nějaká slabší se záměrem na upgrade. Ten přišel na GF 9600 GT která se rozhodla v průběhu času odejít. Momentálně je tam 750 Ti a na P965 jsem napasloval poslední CPU který šel Intel Core 2 quad Q9550 a pomohlo to fest. Takže uprgrade PC z roku 2007. Celé ve fractal Design R3 a 8GB, víc slotů nemám 😁 Gigabyte p965 dq6 jinak.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).