Domů » Bleskovky » Apple na podzim nepředstaví jen iPhony, ale i nové Apple Watch, MacBook Air a iPad Pro

Apple na podzim nepředstaví jen iPhony, ale i nové Apple Watch, MacBook Air a iPad Pro

Zdá se, že analytik Ming-Chi Kuo navzdory svým předchozím proklamacím s úniky z tábora Apple ještě neskončil. Podle jeho zprávy pro TF International Securities se můžeme těšit na skutečně šťavnatý podzim, neboť kromě tří očekávaných iPhonů má Apple představit ještě další produkty. A nebude jich málo.

Tři nové iPhony

Předpověď pro iPhony se nemění, stále máme očekávat tři modely – druhou generaci iPhone X, jeho větší verzi iPhone X Plus a levnější model s 6,1″ LCD displejem, jednočočkovým fotoaparátem a absencí funkce 3D Touch. Kuo očekává, že poslední jmenovaný model půjde na pulty obchodů už v září, a to i přesto, že jeho masová výroba údajně započne později než u jeho vybavenějších sourozenců. Tento telefon má prý motivovat majitele starších iPhonů k upgradu, neboť dostanou za 600 – 700 dolarů (asi 13,5 – 16 tisíc korun bez DPH) prakticky stejný design a stejné funkce jako má současný iPhone X.

iphonefaceID

Hodinky s větším displejem a iPad Pro s Face ID

Kromě nových iPhonů má Apple ještě letos stihnout představení dalších nových produktů. Dorazit má nová generace Apple Watch, která si ponechá design současného modelu, avšak díky ztenčení rámečků dojde ke zvětšení displeje.

Kromě toho má také dorazit nová generace iPadu Pro, který vymění čtečku otisků prstů za TrueDepth kamerku. Díky rozšiřujícímu se portfoliu zařízení s tímto prvkem má být navázaná technologie Face ID více využívána vývojáři aplikací.

Podle Kua má také konečně dojít k představení nového MacBooku Air, který se má stát levným vstupním zařízením do světa systému macOS, jeho cena má údajně začínat mezi 800 – 900 dolary (asi 18 – 20 tisíc korun bez DPH).

Zda budou tyto tři novinky představeny společně s iPhony na zářijové keynote, nebo pro ně Apple připraví samostatnou tiskovou konferenci, Kuo nezmiňuje.

iPhone v roce 2019

Kuo se také krátce zmínil o iPhonech, které jsou v přípravě pro příští rok. Ty mají údajně dostat „výrazné inovace“, avšak přesnější informace o nich mají být známé až na začátku letošního podzimu. Kuo očekává, že dodávky levnějších modelů s LCD displejem překonají dražší iPhony s OLED displeji, a možná se dočkáme i modelu s tříčočkovým fotoaparátem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Ať vyslyší malinko přání svých zákazníků (ať už nynějších nebo popřípadě budoucích) a udělaj model 5S, s displayem přes celou přední část, jako tomu je u 10ky … Vlastním 5S (2013) a chtělo by to už změnu, ale stále chci telefon do jedné ruky!

  • Tomu je podla mna koniec – posledna aka taka zachrana by bola ip6-8 dizajn bezramcekovy – ale ani ten sa sokonca nechysta a najmensi model bude asi len variácia Xka
   Masaker

  • Telefom do jedné ruky? Tak si kup Sony Xperia Compact, poslední kompaktní telefon, Apple SE2 neudělá

 2. Jestli to bude mít ten odporný výřez, tak si ho můžou nechat i za 10 tisíc. Zůstanu u svých starších iPhonů.

  • Tak to beru ne jako výřez do displeje, ale jako rozšíření displeje ????

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).