Apple Music na 3 měsíce zdarma je minulost. Gigant zkrátil zkušební dobu

Druhým nejvýdělečnějším odvětvím v portfoliu Applu jsou služby. Firma z Cupertina jich má na svém kontě hned několik, přičemž nejoblíbenější je bezesporu Apple Music. Za měsíční předplatné 149 korun uživatel získá přístup k více než 90 milionům skladbám, a to jak na zařízeních Apple, tak i na telefonech s Androidem či počítačích s Windows. Aby Apple nalákal nové uživatele, nabízel první 3 měsíce používání služby zdarma, tato velkorysá nabídka ale nyní končí.

Apple Music: zdarma už jen jeden měsíc

Pokud jste ještě se službou Apple Music neměli nic do činění a chcete si ji vyzkoušet, dostanete nově zdarma pouze 1 měsíc, poté již budete vyzváni k pravidelnému placení poplatků. Důvody zkrácení zkušební lhůty na třetinu není třeba hledat dlouho, za vším hledejme peníze.

apple music hi fi

Když Apple svoji hudební službu před lety představil, nejprve neplatil licenční poplatky za skladby, které uživatelé poslouchali během zkušebního období. Proti tomu se ohradilo několik hudebníků v čele s Taylor Swift, která Apple kritizovala v otevřeném dopise. Firma z Cupertina nakonec obrátila a začala licenční poplatky za poslech ve zkušebním období platit ze svého a touto optikou dává smysl, že chce toto období zkrátit. Ostatně konkurenční Spotify či YouTube Music vám rovněž dají zdarma pouze měsíc.

Loni Apple zkrátil zkušební období na Apple TV+

Není to poprvé, co Apple zkracuje zkušební období pro své služby. Když představil Apple TV+, nabídl ji zdarma na rok ke každému nově zakoupenému iPhonu, iPadu, Macu nebo Apple Watch. Mnozí tak doufali, že zakoupením jednoho jablečného zařízení ročně dostanou přístup k jablečné filmotéce navždy zdarma, ovšem v polovině loňského roku Apple zkrátil bezplatné období na pouhé 3 měsíce.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku