Domů » Bleskovky » Apple má příští rok představit zásadní novinky: podívejte se, co se chystá

Apple má příští rok představit zásadní novinky: podívejte se, co se chystá

Společnost Apple chystá na příští rok celou řadu zásadních oznámení. Očekáváme významná vylepšení současných produktových řad i představení zcela nových zařízení, a to napříč mobilními telefony, počítači Mac či rozšířenou realitou. Podle serveru Bloomberg se technologický gigant z Cupertina chystá přinést na trh nejpůsobivější sestavu hardwaru za poslední roky.

Apple Glasses AR
Koncept brýlí pro rozšířenou realitu od Applu

Brýle pro rozšířenou realitu

První novinkou, kterou si představíme, jsou speciální brýle pro rozšířenou realitu. Apple na tomto zařízení pracuji již nějakou dobu a podle redaktorů serveru Bloomberg jej představí světu už v roce 2020. Podle dřívějších zákulisních informací se brýle bezdrátově spárují s iPhonem. V zorném poli nositele se poté budou zobrazovat informace jako například zprávy či emaily. Abyste však mohli tyto brýle používat, bez iPhonu se (zatím) neobejdete.

iPhone 2020: nové velikosti i snímač

Co by to bylo za rok, kdyby Apple neuvedl novou modelovou řadu iPhonů. I ta by se měla nést ve znamení významných vylepšení – bez ohledu na konkrétní model se počítá s přítomností OLED displeje, a to v nových velikostech 5,4, 6,1 a 6,7 palců. Chybět by neměla podpora 5G sítí či přítomnost nové 3D Time of Flight (ToF) kamery, která s pomocí laserů dokáže důvěrněji vykreslit prostředí.

iphone 12 geskin render
iPhone 2020: koncept od designéra Bena Geskina

Vylepšené Apple Watch

U brýlí pro rozšířenou realitu a nových iPhonů však nekončíme. Významných vylepšení by se měly dočkat také chytré hodinky Apple Watch a počítače Mac. Začneme u hodinek, které s velkou pravděpodobností nabídnou novinku v podobě monitorování spánku. Aby se vám však v půlce noci nevybily, tak si k tomu přijdete i znatelně zvýšenou kapacitu baterie, což jistě potěší nejednoho zájemce.

Apple Watch Concept 2020
Koncept chytrých hodinek Apple Watch pro rok 2020

Co se týče počítačů Mac, Apple by je měl vůbec poprvé osadit vlastními procesory, které budou založeny na architektuře ARM.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
imperator
Uživatel
imperator
Offline

pán Bartík mal rozpísaný koncept ešte pred predstavením iphonu 11 ?
Inak by tam nedal koncept s logom v hornej tretine… alebo sa obrázky kopírujú naprieč servermi ?

Tak aspoň prikladám serioznejšiu verziu od Geskina

[odkaz]