K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Apple s LCD panely nekončí. Do Japan Display investuje miliardy

Apple s LCD panely nekončí. Do Japan Display investuje miliardy

V posledních dnech se vyrojilo hodně zpráv o tom, kdo a jaké displeje bude dodávat společnosti Apple. Jablečný gigant například od Samsungu neodebral dostatek OLED panelů a zřejmě bude muset platit pokutu v nemalé výši. Svět smartphonů jde postupně čím dál tím více směrem k OLED displejům, ale Apple se údajně chystat posílit poptávku LCD displejů a investovat 100 milionů dolarů (2,2 miliardy korun) do Japan Display.

Apple iPhone XR stále používá LCD panel. Zřejmě nebude posledním modelem s tímto typem displeje

Tato firma dodává pro Apple LCD panely do iPhone XR a do starších modelů, které taky používaly LCD displeje. Jedinou výjimku tvoří OLED displej pro Apple Watch. Japan Display momentálně neprožívá nejlepší chvilky v historii a hovoří se o restrukturalizaci výroby, která by mimo jiné obnášela také přemístění linek do Číny. Apple chce tomuto dodavateli pomoct a má k tomu své důvody.

Apple Watch využívají OLED displeje od Japan Display

Zhruba 60 procent objednávek pro Japan Display vykrývá Apple a už v minulosti do této firmy investoval. Z původní investice 1,5 miliardy USD se však Applu zatím moc nevrátilo a japonský dodavatel ještě navíc za minulý rok navýšil ztráty na 2,3 miliardy USD. Firma s nakousnutým jablkem v logu si chce tohoto dodavatele udržet, aby měla dostatek displejů do svých nadcházejících modelů a dá se očekávat, že další investice budou následovat.

David Skopal

Student gymnázia, redaktor smartmania.cz, fanoušek mobilních technologií, přírody, hudby, bezdrátového nabíjení, fotografování a badmintonu.

15 komentářů

  1. imperator

    LCD je fajn 😊

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *