Domů » Bleskovky » Apple koupil další firmu. iPhone v budoucnu poslouží jako platební terminál

Apple koupil další firmu. iPhone v budoucnu poslouží jako platební terminál

Společnosti Apple se i přes aktuální světovou situaci velmi daří, jak ukázaly finanční výsledky za druhý kvartál. Již delší dobu je možné pozorovat trend cupertinské společnosti, kdy z poměrně nasyceného trhu mobilních telefonů přechází do oblasti služeb a doplňuje tak své portfolio, které zároveň diverzifikuje.

mobeewave

Ve Spojených státech tedy mohou uživatelé využívat bankovních služeb s kreditní kartou Apple Card (recenze), přidávají se předplacené služby jako Apple Arcade, či konkurence Spotify ve formě Apple Music, na které společnost pracuje a pro iOS 14 chystá její redesignovanou verzi.

Firma posiluje i svou pozici na trhu s profesionálními laptopy, kde se s nejnovějšími iPady přibližuje notebookům, přičemž se do budoucna nejspíše chystá úzké propojení těchto platforem.

iPhone jako platební terminál

Dalším potůčkem příjmů může být především pro živnostníky praktická věc – dle agentury Bloomberg totiž Apple koupil startup Mobeewave. Ten se zabývá využitím čipu NFC v iPhonu k přijímání plateb, mění tedy telefon na platební terminál.

Pouhým poklepáním na iPhone bychom tak mohli v budoucnosti zaplatit například obsluze v restauraci, či řemeslníkům, a to jak telefonem, tak i kartou. Jednoduché bude také posílání peněz, které již v USA běžně funguje přes iMessage.

payment terminal
Změní Apple další odvětví a zatluče hřebíky do rakve platebním terminálům?

Dle Bloombergu zaplatil jablečný gigant za startup 100 milionů dolarů (2,2 miliardy Kč) a ponechal si celý tým zaměstnanců, obě společnosti se však k transakci odmítly vyjádřit. Zajímavostí je, že investorem v Mobeewave byl i Samsung, který se startupem spolupracoval v Kanadě.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments