Domů » Bleskovky » Apple ke se svým službám chystá superpředplatné. Ke kreditce přidá nákup na splátky

Apple ke se svým službám chystá superpředplatné. Ke kreditce přidá nákup na splátky

Loni na jaře Apple představil hromadu služeb a navrch přihodil vlastní platební kartu. Služby jsou pro Apple čím dál důležitějším segmentem, neboť za ně uživatelé utrácejí sice malé, ale pravidelné částky. Za předplatné můžete u Apple získat přístup k hudbě, videoobsahu, zprávám, k cloudovému úložišti nebo ke knihovně exkluzivních her. Brzy bychom se mohli dočkat jednoho „superpředplatného“, které bude některé z těchto služeb zastřešovat.

Jedno předplatné vládne všem

O sloučení některých služeb do jednoho plánu poprvé reportovala na konci loňského roku agentura Bloomberg, nově byly první hmatatelné střípky objeveny v poslední beta verzi iOS 13.5.5. V kódu jsou obsaženy výrazy jako „bundle offer nebo „bundle subscription“, které předchozí verze iOS neobsahovaly. Jaké služby budou do velkého předplatného zařazeny, je zatím nejisté, spekuluje se o Apple Music, Apple News+ a Apple TV+ včetně rodinného sdílení.

apple services

V tuto chvíli se Apple pyšní 10 miliony předplatitelů ve službě Apple TV+ s tím, že do pěti let chce toto číslo zdvojnásobit. Nutno však podotknout, že velkou část budou zajišťovat uživatelé, kteří dostali předplatné na rok zdarma k nákupu některého z jablečných produktů.

Apple Card a nákupy na splátky

Když už je řeč o jablečných produktech, Apple prý chystá zajímavou službu, která má jejich nákup zpřístupní i méně movitým uživatelům. Podle serveru Bloomberg bude možné na Apple Card nakupovat hromadu výrobků Apple na splátky, a to bez úroků. Platbu za MacBooky, iPady a další si tak budete moci rozložit například na 12 měsíců.

ipad pro 2020 19
iPad Pro 2020 (12,9″)

Tato služba by měla být údajně spuštěna v horizontu několika málo týdnů, patrně proto, aby nastartovala prodeje jablečných zařízení a umožnila jejich nákup i lidem, kteří potřebují nové zařízení, avšak kvůli zhoršené finanční situaci kvůli pandemii COVID-19 si nemohou dovolit vysoký jednorázový výdaj.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments