Cena:

Apple ke se svým službám chystá superpředplatné. Ke kreditce přidá nákup na splátky

apple logo imac

Loni na jaře Apple představil hromadu služeb a navrch přihodil vlastní platební kartu. Služby jsou pro Apple čím dál důležitějším segmentem, neboť za ně uživatelé utrácejí sice malé, ale pravidelné částky. Za předplatné můžete u Apple získat přístup k hudbě, videoobsahu, zprávám, k cloudovému úložišti nebo ke knihovně exkluzivních her. Brzy bychom se mohli dočkat jednoho „superpředplatného“, které bude některé z těchto služeb zastřešovat.

Jedno předplatné vládne všem

O sloučení některých služeb do jednoho plánu poprvé reportovala na konci loňského roku agentura Bloomberg, nově byly první hmatatelné střípky objeveny v poslední beta verzi iOS 13.5.5. V kódu jsou obsaženy výrazy jako „bundle offer nebo „bundle subscription“, které předchozí verze iOS neobsahovaly. Jaké služby budou do velkého předplatného zařazeny, je zatím nejisté, spekuluje se o Apple Music, Apple News+ a Apple TV+ včetně rodinného sdílení.

apple services

V tuto chvíli se Apple pyšní 10 miliony předplatitelů ve službě Apple TV+ s tím, že do pěti let chce toto číslo zdvojnásobit. Nutno však podotknout, že velkou část budou zajišťovat uživatelé, kteří dostali předplatné na rok zdarma k nákupu některého z jablečných produktů.

Apple Card a nákupy na splátky

Když už je řeč o jablečných produktech, Apple prý chystá zajímavou službu, která má jejich nákup zpřístupní i méně movitým uživatelům. Podle serveru Bloomberg bude možné na Apple Card nakupovat hromadu výrobků Apple na splátky, a to bez úroků. Platbu za MacBooky, iPady a další si tak budete moci rozložit například na 12 měsíců.

ipad pro 2020 19
iPad Pro 2020 (12,9″)

Tato služba by měla být údajně spuštěna v horizontu několika málo týdnů, patrně proto, aby nastartovala prodeje jablečných zařízení a umožnila jejich nákup i lidem, kteří potřebují nové zařízení, avšak kvůli zhoršené finanční situaci kvůli pandemii COVID-19 si nemohou dovolit vysoký jednorázový výdaj.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.