Domů » Bleskovky » Apple chce vydělávat hlavně na službách. Vše by mohlo zastřešit jedno velké předplatné

Apple chce vydělávat hlavně na službách. Vše by mohlo zastřešit jedno velké předplatné

Apple na začátku letošního roku představil několik nových služeb – News+, AppleTV+ a Apple Arcade. Všechny tři jsou nabízené za měsíční předplatné, které není nijak velké, avšak v kombinaci s dalšími jablečnými či jinými službami se mohou celkové měsíční výdaje vyšplhat na poměrně vysoké částky. Podle informací agentury Bloomberg Apple nyní přemýšlí nad tím, že by všechny své služby zahrnul do jednoho velkého balíku.

apple services

Jedno předplatné na všechno

O jak velký balík se bude jednat, je v tuto chvíli nejisté, Bloomberg zmiňuje služby News+, TV+ a Apple Music; o Apple Arcade mlčí. Pro „velké“ předplatitele by také Apple mohl nabízet dodatečný prostor na úložišti iCloud, avšak ani o tom zatím není řeč. Dá se předpokládat, že cena velkého předplatného by byla nižší než dílčí služby zvlášť, otázkou však je, o kolik.

Se snižováním cen by nemusely souhlasit např. velké mediální domy, které jsou už nyní nespokojené s platformou Apple News+, ze které jim plynou poměrně malé příjmy s ohledem na počet předplatitelů. Velké předplatné by mělo být spuštěné v příštím roce, Apple možná vyčkává na zkvalitnění svých služeb (zejména přidání titulů do AppleTV+), aby měl komplexní balík pro koncové uživatele smysl.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).