Apple inovoval všechny MacBooky: dal jim nové procesory a snížil ceny

Společnost Apple dnes v rámci vývojářské konference WWDC inovovala celé počítačové portfolio, přičemž upgradu neunikly ani téměř všechny MacBooky. Upgrade může rozčílit některé majitele MacBooků Pro z října loňského roku, Apple totiž dnes představil jejich omlazené verze a již po půl roce dal najevo majitelům původních modelů (v některých konfiguracích převyšujících cenu sto tisíc korun), že mají o generaci starší hardware.

Všechny nové MacBooky dostaly nové procesory Intel Core sedmé generace, tedy Kaby Lake. Dočkaly se jich nejen MacBooky Pro, ale i 12″ MacBook, ten navíc ještě dostal o 50 % rychlejší SSD úložiště. Design i komunikační výbava zůstala u všech jablečných notebooků stejná. Bohužel ani s upgradem procesorů není možné osadit MacBooky Pro více než 16GB operační paměti.

Nejlevnější 12″ seženete v konfiguraci s 1,2GHz procesorem, 8 GB RAM a 256GB úložištěm za 39 990 korun, na stejné částce začíná i 13″ MacBook Pro bez TouchBaru. Za variantu s TouchBarem zaplatíte minimálně 55 990 korun, v 15″ verzi už je minimem částka 73 990 korun; zvolením rychlejšího procesoru a 2TB SSD se může cena vyšplhat až na 131 590 korun.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku