Domů » Bleskovky » Apple dnes představí nové MacBooky: Nalaďte si s námi online přenos

Apple dnes představí nové MacBooky: Nalaďte si s námi online přenos

Už dnes v 19:00 představí Apple nové MacBooky. Nejvíce by mělo být slyšet o inovovaném MacBooku Pro, který nabídne jednu velmi zajímavou novinku – řadu horních funkčních kláves na klávesnici nahradí interaktivní OLED panel, nazvaný jako Magic Toolbar. Skrze tento nástroj bude možné ovládat vybrané prvky v různých aplikacích, v Apple Pay s ním dokonce bude možné platit – jeho pravá strana totiž bude mít v sobě zabudovanou čtečku otisků prstů Touch ID. Apple zároveň tímto prvkem dává jasně najevo, že nehodlá svoje notebooky, potažmo systém macOS, učit dotykům na obrazovce; tuto vymoženost si pro sebe prozatím ponechá iOS.

macbook_pro_touch_id-mr_

13palcový MacBook Pro se navíc dočká integrovaných reproduktorů po stranách od klávesnice, nižších kláves (zřejmě s motýlkovým mechanismem) a také menších pantů naznačujících celkově tenčí tělo. Bohužel zatím nemáme obrázky nových MacBooků ze strany, abychom potvrdili dřívější spekulace, že Apple dá sbohem většině tradičních konektorů, jejichž práci zastane čtveřice USB-C.

apple-invite

Keynote bude tradičně vysílána živě, na těchto stránkách si ji mohou naladit majitelé iPhonů, iPadů a iPodů Touch (vyžaduje minimálně iOS 7), majitelé Maců (vyžaduje minimálně OS X 10.8.5), majitelé Apple TV (minimálně software ve verzi 6.2, případně nejnovější Apple TV 4. generace) a také majitelé libovolného zařízení s Windows 10 a webovým prohlížečem Microsoft Edge.

Přenos s akce můžete sledovat také s českým komentářem, který připravila Alza.cz.

Apple event - přímý přenos s českým komentářem

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Diskuze k článku

  1. Sledujete tu komedii? Tohle byla inovativní firma před pár lety. Už hodinu oslavují jak je úžasné mít nad klávesnicí dotykový proužek…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).