Domů » Bleskovky » Apple chystá pro nový iPhone SE čipset A14 Bionic a podporu 5G. Dočkáme se už letos?

Apple chystá pro nový iPhone SE čipset A14 Bionic a podporu 5G. Dočkáme se už letos?

Když dojde na chytré telefony od Applu, mezi nejoblíbenější modely patří ty s označením SE. Osvědčený design s moderními vnitřnostmi za sympatickou cenu je zkrátka recept na úspěch, který Applu prozatím vychází. Ihned po představení modelu iPhone SE 2020 se začaly rojit spekulace, jak bude vypadat nástupce a kdy se ho dočkáme.

iPhone SE Cosmopolitan Clean
Dočkáme se iPhonu SE 3 už v příštím roce?

S dalším střípkem informací ohledně iPhonu SE 3 přišel server DigiTimes a známý analytik Ming-Chi Kuo. Podle těchto zdrojů plánuje Apple v první polovině roku 2022 oživit řadu SE novým zařízením, které by mělo disponovat čipsetem A14 Bionic s podporou sítí páté generace. Jednalo by se tak o nejlevnější iPhone s podporou 5G na trhu.

iPhone SE 2020 01
iPhone SE (2020)

Ačkoli zprávy pocházejí z důvěryhodných zdrojů, není příliš pravděpodobné, že by Apple vydával nový iPhone SE pouhé dva roky po úspěšném modelu SE 2020. Časový rozdíl mezi prvním iPhonem SE a současným iPhonem SE 2020 jsou čtyři roky, což je dostatečně dlouhá doba na to, aby se výrazný rozdíl v hardwaru mohl naplno projevit.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).