Apple chystá do iOS 15.2 užitečnou novinku. Prozradí vám servisní historii vybraných komponent

iphone

Včera vyšla finální betaverze systému iOS 15.2, dá se tedy předpokládat, že brzy dojde k uvolnění ostré verze. Apple se v této verzi soustředil zejména na bezpečí dětí, ovšem novinek je mnohem více – přibyde podpora pro nový tarif Apple Music ovládaný pouze pomocí Siri, uživatel si bude moci nastavit důvěryhodný kontakt, který dostane přístup k iCloudu a osobním údajům v případě smrti majitele, a do aplikace fotoaparát přibyde tlačítko přepínače mezi klasickým a širokoúhlým fotoaparátem při pořizování makro snímků.

iOS 15.2 vám ukáže servisní historii komponent

Zajímavou novinkou v iOS 15.2 bude možnost zobrazení servisní historie komponent. Tato funkce volně navazuje na nedávno oznámený program domácích oprav, kdy vám Apple dovolí vyměnit si v telefonu některé komponenty, a to s poskytnutím náhradních dílů, návodů a případně i potřebných nástrojů. V iOS 15.2 pak uvidíte, které komponenty byly v zařízení měněny a zda se jedná o originální součástky. To se může hodit i v případě, že kupujete telefon z druhé ruky a budete chtít mít jistotu, že obsahuje pouze originální díly.

Servisní historii najdete v nastavení v sekci „o telefonu“, přičemž systém vám ukáže informace o baterii, displeji nebo fotoaparátu. Ne u všech iPhonů se však dozvíte vše, kompletní seznam informací dostanete pouze u posledních dvou generací.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku