Domů » Bleskovky » iOS 15.2 nabídne posmrtný přístup k vašim datům a přidá přepínač makro režimu

iOS 15.2 nabídne posmrtný přístup k vašim datům a přidá přepínač makro režimu

Letošní iPhony přinesly mnoho novinek v oblasti fotoaparátu – jednou z nich je makro režim, který zajišťuje ultraširokoúhlá kamerka. Ta dokáže vykouzlit působivé makro snímky, ovšem Apple její používání nenastavil zrovna přívětivě.

Apple iPhone 13 recenze

iOS 15.2 změní chování makro režimu

Problémem makro režimu je to, že si jej nemůžete nijak vynutit. Apple tuto funkci nastavil tak, že jakmile se k objektu přiblížíte na vzdálenost zhruba 10 centimetrů, dojde k přepnutí z hlavního fotoaparátu na „širokáč“ automaticky. Pokud tedy chcete fotit objekt zhruba v této vzdálenosti, dochází k neustálému přepínání mezi kamerkami.

iPhone 13 Pro camera switching issue

Apple přislíbil, že tento nedostatek vyřeší přepínačem, který se poprvé objevil v aktuálně vydané betaverzi iOS 15.2. V ní do nastavení fotoaparátu přibyla možnost vypnutí automatického přepínání kamer, po deaktivaci se pak v levém dolním rohu aplikace objeví ikona, kterou lze makro režim vyvolat manuálně.

macro

Posmrtný přístup pro pozůstalé

iOS 15.2 beta obsahuje i několik dalších novinek týkajících se bezpečnosti. Uživatel si například bude moci zvolit důvěryhodný kontakt, který získá přístup k jeho datům v případě jeho úmrtí. Tento kontakt získá přístup k fotografiím, zprávám, poznámkám, kontaktům nebo kalendáři, naopak zapovězen mu bude přístup k datům v iCloudu a klíčence.

Aktualizace také přidá funkci, která bude rozmazávat fotografie nahých lidí zaslané dětem přes aplikaci Zprávy. Příjemci těchto zpráv zároveň obdrží varování. Novinkou též bude schovávání vlastní e-mailové adresy pro přihlašování na webové stránky a do aplikací. Apple vygeneruje náhodnou adresu pro komunikaci, která bude ale i nadále nasměrována na váš účet.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Pomalu se blíží doba, kdy posmrtný přístup ke svým datům ocením… :D

    • Tak po smrti, mě to bude fuk.Zajímalo by mě, dokud jsem živý, proč mě nejde aktualizovat na 15.2?Neví někdo?

    • No protoze jeste iOS neni v release verzi. Jen bety.
      Predpoklad je konec listopadu, zacatek prosince.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).