iOS 15.2 nabídne posmrtný přístup k vašim datům a přidá přepínač makro režimu

Apple iPhone 13 recenze

Letošní iPhony přinesly mnoho novinek v oblasti fotoaparátu – jednou z nich je makro režim, který zajišťuje ultraširokoúhlá kamerka. Ta dokáže vykouzlit působivé makro snímky, ovšem Apple její používání nenastavil zrovna přívětivě.

iOS 15.2 změní chování makro režimu

Problémem makro režimu je to, že si jej nemůžete nijak vynutit. Apple tuto funkci nastavil tak, že jakmile se k objektu přiblížíte na vzdálenost zhruba 10 centimetrů, dojde k přepnutí z hlavního fotoaparátu na „širokáč“ automaticky. Pokud tedy chcete fotit objekt zhruba v této vzdálenosti, dochází k neustálému přepínání mezi kamerkami.

Apple přislíbil, že tento nedostatek vyřeší přepínačem, který se poprvé objevil v aktuálně vydané betaverzi iOS 15.2. V ní do nastavení fotoaparátu přibyla možnost vypnutí automatického přepínání kamer, po deaktivaci se pak v levém dolním rohu aplikace objeví ikona, kterou lze makro režim vyvolat manuálně.

macro

Posmrtný přístup pro pozůstalé

iOS 15.2 beta obsahuje i několik dalších novinek týkajících se bezpečnosti. Uživatel si například bude moci zvolit důvěryhodný kontakt, který získá přístup k jeho datům v případě jeho úmrtí. Tento kontakt získá přístup k fotografiím, zprávám, poznámkám, kontaktům nebo kalendáři, naopak zapovězen mu bude přístup k datům v iCloudu a klíčence.

Aktualizace také přidá funkci, která bude rozmazávat fotografie nahých lidí zaslané dětem přes aplikaci Zprávy. Příjemci těchto zpráv zároveň obdrží varování. Novinkou též bude schovávání vlastní e-mailové adresy pro přihlašování na webové stránky a do aplikací. Apple vygeneruje náhodnou adresu pro komunikaci, která bude ale i nadále nasměrována na váš účet.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku