Domů » Bleskovky » Apple Car žije? Společnost rozšiřuje tým zodpovědný za autonomní řízení

Apple Car žije? Společnost rozšiřuje tým zodpovědný za autonomní řízení

O automobilu z dílny Applu se čile spekulovalo poměrně dlouhou dobu. Poté, co gigant z Cupertina restrukturalizoval divizi věnující se autonomním vozidlům, se zdálo, že je s projektem konec, či minimálně byl uložen alespoň na nějakou dobu k ledu. Poslední informace od kalifornského Oddělení motorových vozidel naznačují, že Apple rozhodně projekt k ledu nedal, ba právě naopak.

Data od tohoto úřadu poměrně jasně říkají, že pro Apple funguje 69 autonomních vozidel a 143 řidičů. Právě u řidičů došlo za poslední čtyři měsíce k nárůstu o 33 lidí, což v žádném případě neodkazuje na zrušený projekt.

Kdo má nejvíce autonomních aut a certifikovaných řidičů?

V Kalifornii s autonomními vozidly dominuje koncern General Motors, který má na silnici 258 aut a 760 certifikovaných řidičů, následován je Googlem a projektem Waymo, který má na silnici 135 aut a 321 řidičů. Třetí místo patří právě Applu a čtvrté zaujímá Tesla s 32 autonomními vozidly a 136 řidiči.

apple car

Apple rovněž nezapomíná vyplňovat příslušné formuláře, které zaznamenávají průběhy testování autonomních vozidel. Především díky nim víme, že Apple v této oblasti nezaostává a své autonomní systémy neustále testuje.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).