Domů » Bleskovky » Nad autem od Applu se stahují mračna. O práci přišlo 200 zaměstnanců

Nad autem od Applu se stahují mračna. O práci přišlo 200 zaměstnanců

O autonomním vozidle z dílny Applu se mluví již delší dobu, na konkrétnější informace je ale kalifornský gigant skoupý na slovo. Nyní ale přinesla stanice CNBC zprávu, že z „Project Titan“, jak zní kódové označení projektu autonomního vozidla, bylo propuštěno 200 zaměstnanců v rámci restrukturalizace. To není s podivem, neboť škrty v lidských zdrojích Apple provádí už od začátku roku. Před týdnem se například objevily informace o propouštění v divizi iPhonu, což by mohla být reakce na nízké prodeje.

Na obranu restrukturalizačních snah přispěchal generální ředitel Tim Cook. Ten důrazně dementoval, že by propouštění bylo ovlivněno důležitostí konkrétní divize v rámci Applu. K tomu dodal, že někteří zaměstnanci byli přesunuti do jiných odvětví, jako je třeba strojové učení. To ale příliš nekoresponduje s nárůstem zaměstnanců v odděleních zabývajících se zdravím, které zažilo nárůst o 400 % během dvou let. Je tedy možné, že autonomní vozidla budou alespoň prozatím uložena k ledu.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

5 komentářů

  1. Apple kupi Teslu a vybavene.

  2. Njn, co Apple nekoupí to nemá.

  3. A Čuni se tak těšil :-(

  4. Ajaj, další rána Applu.. :-(

  5. Já to tak nějak tušil. Příliš ambiciózní projekt.

    Asi by nebylo dobré, kdyby se auto v zatáčkách ohýbalo, palubní displej měl vady, ale volant měřil za jízdy EKG. ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).