Domů » Bleskovky » Nad autem od Applu se stahují mračna. O práci přišlo 200 zaměstnanců

Nad autem od Applu se stahují mračna. O práci přišlo 200 zaměstnanců

O autonomním vozidle z dílny Applu se mluví již delší dobu, na konkrétnější informace je ale kalifornský gigant skoupý na slovo. Nyní ale přinesla stanice CNBC zprávu, že z „Project Titan“, jak zní kódové označení projektu autonomního vozidla, bylo propuštěno 200 zaměstnanců v rámci restrukturalizace. To není s podivem, neboť škrty v lidských zdrojích Apple provádí už od začátku roku. Před týdnem se například objevily informace o propouštění v divizi iPhonu, což by mohla být reakce na nízké prodeje.

Na obranu restrukturalizačních snah přispěchal generální ředitel Tim Cook. Ten důrazně dementoval, že by propouštění bylo ovlivněno důležitostí konkrétní divize v rámci Applu. K tomu dodal, že někteří zaměstnanci byli přesunuti do jiných odvětví, jako je třeba strojové učení. To ale příliš nekoresponduje s nárůstem zaměstnanců v odděleních zabývajících se zdravím, které zažilo nárůst o 400 % během dvou let. Je tedy možné, že autonomní vozidla budou alespoň prozatím uložena k ledu.Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Readytogo
Anonym
Readytogo

Apple kupi Teslu a vybavene.

Mag.net
Uživatel
Mag.net

Njn, co Apple nekoupí to nemá.

Stevik
Uživatel
Stevik

A Čuni se tak těšil :-(

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Ajaj, další rána Applu.. :-(

Tray1
Uživatel
Tray1

Já to tak nějak tušil. Příliš ambiciózní projekt.

Asi by nebylo dobré, kdyby se auto v zatáčkách ohýbalo, palubní displej měl vady, ale volant měřil za jízdy EKG. ?