Domů » Bleskovky » Apple by na WWDC 2016 mohl představit iMessage pro Android

Apple by na WWDC 2016 mohl představit iMessage pro Android

Začátek Worldwide Developers Conference 2016, neboli zkráceně WWDC, se nezadržitelně blíží a již v pondělí se dozvíme, jaké novinky Apple během roku chystal. Podle dosavadních informací by se vývojářská konference měla týkat především softwarových novinek. Jednou z nich by prý mohl být i příchod aplikace iMessage, tedy integrované aplikace, přes kterou je možné posílat zprávy, fotografie, videa a další obsah zdarma mezi iOS zařízeními, na konkurenční platformu Android.

imessage

O to se již pokoušel i vývojář Eric s aplikací PieMessage. Nyní by však iniciativa měla přicházet přímo od jablečné společnosti. Ačkoliv Steve Jobs vždy tvrdě odmítal poskytování aplikací, které byly primárně vytvořeny pro iOS, uživatelům Androidu, s vedením Tima Cooka se tato politika poněkud uvolnila. Loni se tak objevila například aplikace Apple Music pro operační systém se zeleným robotem. U tohoto kroku byl jasně zřejmý i finanční zájem – více uživatelů, větší výdělky. iMessage tato vazba není tak zřejmá.

imessageAndroid

Její příchod na Android bychom prozatím měli brát spíše jako zbožné přání uživatelů, kteří by mohli sdílet obsah napříč platformami. Pokud by se však Apple rozhodl do aplikace integrovat i možnost plateb mezi uživateli, rozšíření na Android by pak dávalo větší smysl, opět i z finančního hlediska. Na druhou stranu, podobných aplikací, sloužících především ke komunikaci, je na trhu spoustu, například WhatsApp, Viber, Messenger od Facebooku a mnoho dalších. Pokud by se tedy Apple chystal k propojení dvou největších platforem tímto způsobem, jednalo by se nejspíše o poslední možnost, jak se na trhu kecálků uchytit. Zda se jedná o pouhé domněnky, nebo mají zprávy reálný základ, se dozvíme již v pondělí.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).