Domů » Bleskovky » Aplikace Záchranka slaví 5. narozeniny, za dobu existence pomohla desetitisícům lidí

Aplikace Záchranka slaví 5. narozeniny, za dobu existence pomohla desetitisícům lidí

V České republice je patrně jen málo lidí, kteří neslyšeli o aplikaci Záchranka, která již 5 let pomáhá lidem v nouzi. K pátému výročí se podařilo překonat hranici 1,5 milionu uživatelů. Každý den volá o pomoc z aplikace na 60 lidí v nouzi, v celkovém součtu je to od roku 2016 už více než 64 000 volání z aplikace Záchranka. Push notifikace systému varovných upozornění spojených s pandemií covidu-19 odebírá v Česku již 850 000 lidí.

Aplikace Zachranka 2
Aplikace Záchranka

Tím ale Záchranka nekončí. Do budoucna chtějí vývojáři do modulu Horské služby přidat varování a výstrahy, lavinové předpovědi a elektronickou knihu vycházek. Díky elektronické knize vycházek bude možné do aplikace Záchranka zadat svou trasu a dané turistické cíle konkrétního dne.

Záchranka
Cena: zdarma
‎Záchranka
Cena: zdarma

V případě, kdy se daný turista nevrátí v nastavené době a jeho bezpečnost nepotvrdí ani avizovaná blízká osoba, bude zaslána notifikace dispečerovi horské služby dané oblasti. Horská služba tak bude mít vodítko, kde ztraceného turistu nebo lyžaře hledat. Aplikace je dostupná pro operační systém Android (Google Play a Huawei AppGallery) a iOS.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Ja jsem teto appce vdecny za to, ze mi vzdy par dni pred platnosti zmen covid narizeni vyhodi notifikaci se souhrnem, co se meni.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).