Domů » Bleskovky » Aplikace Účtenkovka už nevyžaduje citlivá oprávnění, nový update mírní kontroverzi

Aplikace Účtenkovka už nevyžaduje citlivá oprávnění, nový update mírní kontroverzi

Aplikace pro účtenkovou loterii Ministerstva financí Účtenkovka odstartovala své fungování kontroverzí. Aplikace pro Android totiž po uživatelích vyžadovala, aby jí dali přístup ke sledování hovorů. Vzhledem k tomu, že toto oprávnění vyžadovala pouze aplikace pro Android a nikoli také aplikace pro iOS a Windows lze soudit, že šlo skutečně o chybu, jak to popisuje Ministerstvo financí.

Účtenkovka
Účtenkovka
Cena: zdarma
‎Účtenkovka
‎Účtenkovka
Účtenkovka
Účtenkovka
Autor: ‪Diebold Nixdorf s.r.o.‬
Cena: unknown

„V případě požadavku na informace o hovorech při instalaci mobilní aplikace se jednalo o nadbytečný a ryze formální požadavek, který souvisel s vývojem jednotlivých verzí OCR ze strany dodavatele aplikace,“ uvedlo tiskové oddělení Ministerstva financí. Na nápravě se začalo pracovat ihned, nadstandardní práva už tak aplikace nevyžaduje. „V tuto chvíli byla zveřejněna již nová verze aplikace bez tohoto požadavku,“ dodali.

S ochranou osobních údajů si ovšem aplikace i nadále příliš hlavu neláme. Při registraci chce aplikace vedle jména, příjmení, telefonu/e-mailu také číslo bankovního účtu nebo číslo některého identifikačního průkazu. Otázky vyvolává zejména to, že tyto údaje nezpracovává Ministerstvo financí, ale externí firma. Možná i proto byl podán podnět k Úřadu na ochranu osobních údajů, aby celou loterii prověřil.

My.Sale: česká aplikace, se kterou ušetříte při nakupování

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
92 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments