Domů » Bleskovky » Android Q má zajímavý easter egg: logickou hru nonogram

Android Q má zajímavý easter egg: logickou hru nonogram

Každá nová verze operačního systému Android přináší nový easter egg schovaný v informacích o softwaru. Obvykle to bývá nějaká minihra či jiná kratochvíle; zatím poslední Android Pie zobrazuje písmeno P obklopené spoustou pohybujících se kruhů měnících barvu; u smartphonů Google Pixel se navíc lze přepnout do miniaplikace malování.

V Androidu Q si zahrajeme nonogram

A jaký bude easter egg v Androidu Q? V poslední beta verzi Androidu Q na smartphonech Google Pixel se zatím objevuje easter egg z Androidu Pie, ovšem u Essential Phone již došlo k záměně. Poklepáním na verzi systému v systémovém nastavení se objeví obrazovka s nápisem Android 10, přičemž s číslovkami lze pohybovat a vytvořit z nich písmeno Q známé z marketingových materiálů.

Několikanásobné poklepání na upravené logo pak odhalí to hlavní – minihru nonogram (malovací křížovka). Jedná se o čtvercové pole, přičemž u každého řádku a sloupce je vypsán počet čtverců, které je zapotřebí v matici začernit. Výsledkem po úspěšném vyplnění polí je pak obrázek, v případě Androidu Q to bude některá z černobílých ikon systému Android; například pro změnu hlasitosti.

Android Q před nedávnem vstoupil do poslední beta verze, vypuštění ostré verze je očekáváno v následujících týdnech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments