Domů » Bleskovky » Android Q má zajímavý easter egg: logickou hru nonogram

Android Q má zajímavý easter egg: logickou hru nonogram

Každá nová verze operačního systému Android přináší nový easter egg schovaný v informacích o softwaru. Obvykle to bývá nějaká minihra či jiná kratochvíle; zatím poslední Android Pie zobrazuje písmeno P obklopené spoustou pohybujících se kruhů měnících barvu; u smartphonů Google Pixel se navíc lze přepnout do miniaplikace malování.

V Androidu Q si zahrajeme nonogram

A jaký bude easter egg v Androidu Q? V poslední beta verzi Androidu Q na smartphonech Google Pixel se zatím objevuje easter egg z Androidu Pie, ovšem u Essential Phone již došlo k záměně. Poklepáním na verzi systému v systémovém nastavení se objeví obrazovka s nápisem Android 10, přičemž s číslovkami lze pohybovat a vytvořit z nich písmeno Q známé z marketingových materiálů.

Několikanásobné poklepání na upravené logo pak odhalí to hlavní – minihru nonogram (malovací křížovka). Jedná se o čtvercové pole, přičemž u každého řádku a sloupce je vypsán počet čtverců, které je zapotřebí v matici začernit. Výsledkem po úspěšném vyplnění polí je pak obrázek, v případě Androidu Q to bude některá z černobílých ikon systému Android; například pro změnu hlasitosti.

Android Q před nedávnem vstoupil do poslední beta verze, vypuštění ostré verze je očekáváno v následujících týdnech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
JP23
Uživatel
JP23
Offline

To je skvělá zpráva, hlavně pro majitele např. takového Samsung Galaxy S8, za který vysypali v roce 2017 ranec, takže si tenhle zajímavý easter egg dozajista užijou ještě ten měsíc, kdy Google A10Q vypustí do světa.

Franta
Anonym
Franta
Offline

Zítra.

zipiik
Uživatel
zipiik
Offline

Majitelé Samsungů jsou na rychlost updatů zvyklí.

Mára
Anonym
Mára
Offline

Jj, sprnovy update prisel uz pred dvema dny, spokojenost. Hodne se Samsung zlepsil. I ve velkych aktualizacich.