Domů » Bleskovky » Android Q má zajímavý easter egg: logickou hru nonogram

Android Q má zajímavý easter egg: logickou hru nonogram

Každá nová verze operačního systému Android přináší nový easter egg schovaný v informacích o softwaru. Obvykle to bývá nějaká minihra či jiná kratochvíle; zatím poslední Android Pie zobrazuje písmeno P obklopené spoustou pohybujících se kruhů měnících barvu; u smartphonů Google Pixel se navíc lze přepnout do miniaplikace malování.

V Androidu Q si zahrajeme nonogram

A jaký bude easter egg v Androidu Q? V poslední beta verzi Androidu Q na smartphonech Google Pixel se zatím objevuje easter egg z Androidu Pie, ovšem u Essential Phone již došlo k záměně. Poklepáním na verzi systému v systémovém nastavení se objeví obrazovka s nápisem Android 10, přičemž s číslovkami lze pohybovat a vytvořit z nich písmeno Q známé z marketingových materiálů.

Několikanásobné poklepání na upravené logo pak odhalí to hlavní – minihru nonogram (malovací křížovka). Jedná se o čtvercové pole, přičemž u každého řádku a sloupce je vypsán počet čtverců, které je zapotřebí v matici začernit. Výsledkem po úspěšném vyplnění polí je pak obrázek, v případě Androidu Q to bude některá z černobílých ikon systému Android; například pro změnu hlasitosti.

Android Q před nedávnem vstoupil do poslední beta verze, vypuštění ostré verze je očekáváno v následujících týdnech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. To je skvělá zpráva, hlavně pro majitele např. takového Samsung Galaxy S8, za který vysypali v roce 2017 ranec, takže si tenhle zajímavý easter egg dozajista užijou ještě ten měsíc, kdy Google A10Q vypustí do světa.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).