TOPlist

Android P: jakou novinku přinese a kdy se dočkáme prvního preview?

Přestože loňský Android 8.x Oreo pohání pouze necelé procento zařízení, chystá Google novou verzi systému, kterou s největší pravděpodobností odhalí na květnové vývojářské konferenci I/O. Aby si nový Android (zejména jeho API) ohmatali vývojáři, vydá Google pravděpodobně ještě před touto akcí několik testovacích verzí.

První verze Androidu Oreo v programu Developer Preview byla vypuštěna už loni v březnu a vzhledem k tomu, že letos se I/O koná dříve než loni, je možné, že i první ochutnávka Androidu P dorazí dříve. V Google již probíhají interní testy, a tak je občas novější verze systému zachycena v návštěvách webových stránek – zpočátku se na některých webech jednalo o jednotky návštěv týdne, nyní už je to několik návštěv denně. Redaktoři serveru Android Central porovnali loňskou a letošní časovou osou výskytů společně s termínem I/O a odhadují, že by první preview mohlo být uvolněno koncem února či počátkem března.Nepřehlédněte

Víme, kdy Google představí Android P a možná i jeho sladké jméno

A jaké novinky by mohl Android P přinést? Podle nedávných závazků v projektu AOSP by měla být přidána nativní podpora pro nahrávání hovorů, přičemž během záznamu by se měl každých 15 vteřin ozvat kmitočtový tón o frekvenci 1400 Hz. Funkce má být dostupná pouze v oblastech, kde není nahrávání hovorů jakkoliv omezeno, rozhodovací pravomoc budou mít patrně mobilní operátoři.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku