Cena:

Android „O“: jaké novinky v květnu přinese zelený robot?

Ačkoliv současný Android 7.x Nougat běží podle nejnovějších dat pouze na necelých 3 procentech zařízení s Androidem, v přípravách už je další verze, jejíž sladký název bude začínat písmenkem „O“. Jeho představení je očekáváno na květnové vývojářské konferenci Google I/O, server VentureBeat už nyní přinesl první informace o tom, čím by měl být zelený robot v letošním roce obohacen.

oreo

V některých věcech bude chtít Google dohnat Apple a jeho iOS – bude chtít například vylepšit výchozí editor zpráv SMS, který se naučí vyhledávat v SMS informace, které by mohl následně nějak využít, např. ve zprávě rozpozná adresu a nabídne otevření aplikace Google Maps.

Změnou má taky projít kopírování obsahu z aplikace do aplikace, v některých situacích totiž nebude vůbec potřeba. Pokud například v konverzaci zmíníte restauraci, o které si právě čtete v jiné aplikaci, a rozhodnete druhé osobě např. poslat její telefonní číslo, systém vám jej nabídne automaticky, aniž by bylo nutné je kopírovat a vkládat.

Android „O“ se má také naučit gestům na domovské obrazovce, namalováním písmene C má například vyvolat seznam naposledy otevřených kontaktů.Nepřehlédněte

Android 8.0 Oreo? Otočíš, olízneš, omlékuješ :-)

Nám nezbývá než doufat, že chystané novinky, zejména chytrá našeptávání, nebudou nijak výrazně navázané na asistenta Google, který byl sice minulý týden vypuštěn na všechna novější zařízení s Androidem, avšak našinec si jich příliš neužije. Konference Google I/O, na které bude Android „O“ představen, startuje 17. května.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.