Domů » Bleskovky » Android 9.0 brzy dorazí na vybrané smartphony Xiaomi Redmi. Které to budou?

Android 9.0 brzy dorazí na vybrané smartphony Xiaomi Redmi. Které to budou?

V minulých dnech byly v benchmarcích zachycen smartphone Xiaomi Redmi Note 5 s Androidem 9.0 Pie, přestože výrobce pro ně zatím update nového systému nevypustil. Podle aktualizovaného příspěvku na oficiálním MIUI fóru by jejich majitelé dlouho čekat nemuseli.

Xiaomi v něm potvrzuje, že v tomto čtvrtletí bude interně testovat Android 9.0 pro smartphony Mi 6X, Redmi Note 5, Redmi S2 a Redmi 6 Pro. Čínský výrobce také v řadách čínských uživatelů loví nové beta testery, takže se dá předpokládat, že k vypuštění updatu na veřejnost by mohlo dojít v horizontu několika málo měsíců. Tato situace potěší zejména majitele smartphonu Redmi Note 5, který šel na trh s dva roky starým Androidem 7.1.2.

Xiaomi mění strukturu portfolia. Značka Redmi se osamostatní

Brzy se snad dočkáme i aktualizace smartphonů Xiaomi Mi A2 a A2 Lite, což jsou v podstatě globální verze zmíněných modelů Mi 6X a Redmi 6 Pro, ovšem s čistým Androidem namísto prostředí MIUI.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Redmi note 5 je u nás Redmi 5 plus nebo ne.

  • Přesně tak, Redmi 5 plus.
   Redmi note 5 global šel do prodeje už s 8.1

 2. Xiaomi Mi A2 má Android 9 už od prosince minulého roku :)

 3. U nás je Redmi Note 5, v Číně je to Redmi Note 5 Pro

 4. Co Redmi 5 Global? Zatím má verzi 7
  Ani s překladem. Se mi to nějak nedaří z odkazu zjistit.

 5. Nechápu, že na Mi A2 lite v Česku ještě není aktualizace, v Indonésii je už dávno. Naštěstí existuje VPN a za několik týdnů používání 9.0 jsem žádný problém zatím neobjevil.

  • Nechápu, 26.12.2018 mi byla nabídnuta aktualizace na android 9 – mám Mi A2 lite jak píšete

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).