Android 9.0 brzy dorazí na vybrané smartphony Xiaomi Redmi. Které to budou?

V minulých dnech byly v benchmarcích zachycen smartphone Xiaomi Redmi Note 5 s Androidem 9.0 Pie, přestože výrobce pro ně zatím update nového systému nevypustil. Podle aktualizovaného příspěvku na oficiálním MIUI fóru by jejich majitelé dlouho čekat nemuseli.

Xiaomi v něm potvrzuje, že v tomto čtvrtletí bude interně testovat Android 9.0 pro smartphony Mi 6X, Redmi Note 5, Redmi S2 a Redmi 6 Pro. Čínský výrobce také v řadách čínských uživatelů loví nové beta testery, takže se dá předpokládat, že k vypuštění updatu na veřejnost by mohlo dojít v horizontu několika málo měsíců. Tato situace potěší zejména majitele smartphonu Redmi Note 5, který šel na trh s dva roky starým Androidem 7.1.2.Nepřehlédněte

Xiaomi mění strukturu portfolia. Značka Redmi se osamostatní

Brzy se snad dočkáme i aktualizace smartphonů Xiaomi Mi A2 a A2 Lite, což jsou v podstatě globální verze zmíněných modelů Mi 6X a Redmi 6 Pro, ovšem s čistým Androidem namísto prostředí MIUI.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku