Domů » Bleskovky » Android 8.1 Oreo: všechny novinky pod jednou střechou

Android 8.1 Oreo: všechny novinky pod jednou střechou

Google v tomto týdnu vydal první beta verzi chystaného Androidu 8.1, kterou již mohou v rámci preview testovat majitelé zařízení Pixel 2 XL, Pixel 2, Pixel XL, Pixel, Pixel C, Nexus 6P a Nexus 5X (více informací). Oproti současnému Androidu 8.0 přináší spíše kosmetické změny, pár zajímavých funkcí ale najdeme. Pojďme se na ně podívat.

Automatické přepínání světlého a tmavého tématu

Systémové téma se umí měnit automaticky podle zvoleného obrázku na domovské obrazovce. Je-li například obrázek na domovské obrazovce tmavý, bude tmavá například i centrum s rychlými přepínači, panel rychlého spuštění, apod.

Vyhledávací řádek v nastavení

V současném osmičkovém Oreu je pro vyhledávání v nastavení pouze ikonka lupy, ve verzi 8.1 bude přítomen celý vyhledávací řádek.

Ukazatel nabití Bluetooth příslušenství

Do lišty s rychlými přepínači přibude k ikonce Bluetooth mini ukazatel nabití baterie spárovaného příslušenství, například chytrých hodinek.

Ztmavující se navigační ikony

Navigační ikony ve spodním řádku nabízejí v Androidu 8.0 kontrastní vzhled, ve verzi 8.1 však bude docházet k jejich ztmavování v případě, že se nacházíte v aplikacích, nastavení, apod.

Pouze jedno zvukové oznámení za vteřinu

Pokud v současnosti odemknete telefon se spoustou zmeškaných událostí, začnou na obrazovku vyskakovat notifikace doprovázené kakofonií zvuků. V Androidu 8.1 bude systém moci přehrát maximálně jeden zvuk oznámení za vteřinu.

Nový font Google Sans

Nový vzhled vypínacího menu

Nová Oreo ikonka pro systémové notifikace

 

Změny jsou tedy opravdu kosmetické, je možné, že v dalších verzích Preview ještě nějaké přibudou. Žádné velké změny ale neočekávejme, na ty dojde zřejmě až příští rok s Androidem „P“.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments