Domů » Bleskovky » Google vydává první betu Androidu 8.1. Zapojit se můžete i vy

Google vydává první betu Androidu 8.1. Zapojit se můžete i vy

Dnešním dnem Google trochu nečekaně zahájil testování nového Androidu 8.1, který se aktuálně nachází v Developer Preview stádiu. Pokud vlastníte některá z podporovaných zařízení Nexus nebo Pixel, pak se můžete do testování zapojit i vy.

Nedávno jsme vás informovali o tom, že se chystá vypuštění Androidu 8.1 pro minulou generaci telefonů Pixel a Nexus. Dnes se tomu tak opravdu stalo a Google začal počínaje dnešním večerem uvolňovat vůbec první veřejnou beta verzi nového systému. Podporovanými zařízeními jsou Pixel 2 XL, Pixel 2, Pixel XL, Pixel, Pixel C, Nexus 6P a Nexus 5X. Označení buildu je OPP5.170921.005 a stáhnout si jej můžete jako factory image, ale i jako OTA soubor.

Není prozatím jasné, kolika beta verzí se celkově dočkáme, finální vypuštění pro veřejnost by však mělo proběhnout někdy v prosinci. Instalaci beta verze však provádíte na vlastní nebezpečí. Jelikož se jedná o vůbec první verzi nového systému, nemusí vše fungovat zcela bezchybně a určitě narazíte na plno prvopočátečních bugů. K beta testování se se svým zařízením můžete přihlásit na následujícím odkazu. Jednotlivé factory images najdete zde, OTA soubory pak zde.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments