Domů » Bleskovky » Android 12 už pohánějí alternativní ROM. Do perfektního fungování ale mají daleko

Android 12 už pohánějí alternativní ROM. Do perfektního fungování ale mají daleko

Před pár dny byly oficiálně dokončeny práce na Androidu 12, tedy alespoň na finálním kódu v rámci Android Open Source Projektu (AOSP). To znamená, že stahovat si hotovou verzi a zahájit úpravy pro vlastní použití mohou pouze výrobci zařízení. Netrvalo to ale dlouho a s Androidem 12 už lze stáhnout první alternativní ROM.

Android 12 Preview 2
První alternativní ROM s Androidem 12 jsou již k dispozici

První počiny se objevily jako již tradičně na fóru XDA Developers. Za jedním z nich stojí uživatel abhishek987 a je určen pro zařízení Redmi K20 Pro/Xiaomi Mi 9T Pro. Podle prvních ohlasů je jeho ROM poměrně odladěná a plynulá, přičemž jí nechybí ani dynamické barvy, díky řešení od vývojáře jménem kdrag0n.

K alternativnímu řešení dynamických barev se abhishek987 musel uchýlit kvůli tomu, že systém „Monet“, který se stará o aplikování barevného schématu z tapety napříč systémem, není prozatím plně open source.

Druhým počinem je Android 12 ROM od vývojáře jménem AndyYan, která je určená pro všechna zařízení kompatibilní s projektem Treble, který je součástí úsilí společnosti Google učinit z Androidu modulárnější systém.

Nutno podotknout, že obě alternativní ROM jsou prozatím poměrně chudé na funkce, nicméně neměl by být výraznější problém s jejich fungováním. Zároveň musíme zájemce o alternativní ROM upozornit, že není vhodné je instalovat na vaše hlavní zařízení, a také na fakt, že mohou obsahovat chyby, které mohou poškodit váš telefon.

Dominik Vlasák

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).