Domů » Bleskovky » Aktualizace softwaru: nejlepší je Apple, dohání jej pouze Google

Aktualizace softwaru: nejlepší je Apple, dohání jej pouze Google

Před několika málo dny byla uvedena vcelku zajímavá statistika toho, jak jsou na tom výrobci mobilních zařízení s aktualizacemi softwaru. To, že na tom bude nejlépe Apple, zřejmě nikoho nepřekvapí. Další příčky jsou ale také zajímavé.

Apple se na první příčce udržel nejen díky rychlosti vydávání aktualizací, ale také díky nejdelší softwarové podpoře pro svá zařízení, ta se vyšplhala až na úctyhodných 5 let. Druhou příčku obsadil Microsoft se svými mobilními Windows, kde je/byla podpora přislíbena až na dobu 4 let, pro bezpečnostní aktualizace pak na 3 roky.

Android je na tom hůře. Zachraňuje jej pouze Google a Essential

Situace u Androidu je podstatně horší. Zelenou barvou jsou označeny nejlepší možné výsledky, u Androidu však tuto barvu nenajdeme. Jedinou světlou výjimkou jsou zde společnosti Google a Essential. Obě společnosti poskytují softwarovou podporu na 3 roky, bezpečnostní aktualizace jsou pak u Googlu pouhé 2 roky. Pokud bychom se podívali na spodek žebříčku, najdeme zde společnosti Blu a Wiko, které u nás však oficiálně nepůsobí. Velkým překvapením pro nás je mizerná situace okolo společnosti HTC, která drží softwarovou podporu pouze na rok či rok a půl.

Recenze Essential Phone: bezrámečková stylovka se šrámy na duši

Pokud tedy od svého telefonu vyžadujete rychlý a dlouhý přísun nejen aktualizací softwaru, ale i bezpečnostních aktualizací, měli byste zvolit iPhone od Apple. Z Androidu se nabízí snad pouze Google a telefony značky BlackBerry/Nokia. Telefony značky Essential se u nás totiž oficiální cestou bohužel neprodávají.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

13 komentářů

 1. Redakce: Ad Essential (oficiální cesta). To se tu neprodávají ani ty od Google. Takže z doporučení tedy TCL a Foxconn a jimi pronajaté brandy. Navíc ani jeden nemá zrovna moc historii. Takže vlastně nic. Smutné, až tristní.

 2. Poprosil bych redakci, aby zde nešířila dezinformace, jelikož podle zdejších diskutujících dostávají aktualizace všechny androidy

  • jelimanekZpralesa

   Mám SGS6 (datum představení březen 2015 ) – aktuálně mám android 7 a bezpečnostní aktualizace za leden.. Takže za mě absolutně žádný problém – 3 roky starý model by dle tabulky měl být dááávno odepsaný a světe div se, bez problémů budu fungovat i nadále.

  • Tobě ale naprosto uniká, že Samsung má desítky modelů…. To není tabulka vlajkových lodí výrobce, to je tabulka produktového portfolia výrobce.

  • jelimanekZpralesa

   Přece nemůžeš očekávat u telefonu za 3000, že bude mít podporu 5 let.. Srovnávej srovnatelné..
   Srovnáváš
   – apple s cenovkou 25k a 3 telefonama za rok
   – google s cenovkou 25k a 2 telefonama za rok
   – essential s cenovkou 20k a 1 telefonem za rok
   + samung s cenovkou 2k – 25k a 15 telefonama za rok

   trochu soudnosti..

  • jelimanekZpralesa (neregistrovaný): O 5ti letech zde hovoříš jen ty.

  • Tak uni ceka ze i jeho TCL za 2000 by melo mit stejnou podporu jako iphone:)

 3. Bezpecnostne aktualizacie su u Googlu 3 roky, updaty su 2 pre Pixel, pre Pixel 2 su uz aj to 3 roky.

  • Přesně tak, 3 roky bezpečnostních aktualizací mají Nexus 5x, 6P a všechny Pixely. Systémové aktualizace má původní Pixel 2 roky a Pixel 2 3 roky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).