Domů » Bleskovky » Aktualizace softwaru: nejlepší je Apple, dohání jej pouze Google

Aktualizace softwaru: nejlepší je Apple, dohání jej pouze Google

Před několika málo dny byla uvedena vcelku zajímavá statistika toho, jak jsou na tom výrobci mobilních zařízení s aktualizacemi softwaru. To, že na tom bude nejlépe Apple, zřejmě nikoho nepřekvapí. Další příčky jsou ale také zajímavé.

Apple se na první příčce udržel nejen díky rychlosti vydávání aktualizací, ale také díky nejdelší softwarové podpoře pro svá zařízení, ta se vyšplhala až na úctyhodných 5 let. Druhou příčku obsadil Microsoft se svými mobilními Windows, kde je/byla podpora přislíbena až na dobu 4 let, pro bezpečnostní aktualizace pak na 3 roky.

Android je na tom hůře. Zachraňuje jej pouze Google a Essential

Situace u Androidu je podstatně horší. Zelenou barvou jsou označeny nejlepší možné výsledky, u Androidu však tuto barvu nenajdeme. Jedinou světlou výjimkou jsou zde společnosti Google a Essential. Obě společnosti poskytují softwarovou podporu na 3 roky, bezpečnostní aktualizace jsou pak u Googlu pouhé 2 roky. Pokud bychom se podívali na spodek žebříčku, najdeme zde společnosti Blu a Wiko, které u nás však oficiálně nepůsobí. Velkým překvapením pro nás je mizerná situace okolo společnosti HTC, která drží softwarovou podporu pouze na rok či rok a půl.

Recenze Essential Phone: bezrámečková stylovka se šrámy na duši

Pokud tedy od svého telefonu vyžadujete rychlý a dlouhý přísun nejen aktualizací softwaru, ale i bezpečnostních aktualizací, měli byste zvolit iPhone od Apple. Z Androidu se nabízí snad pouze Google a telefony značky BlackBerry/Nokia. Telefony značky Essential se u nás totiž oficiální cestou bohužel neprodávají.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments