TOPlist

AirPody do pár let nahradí drahá naslouchátka. Jaké další novinky přinesou?

apple airpods pro 2 recenze 05
  • Apple chce sluchátka AirPods, která pomáhají zdravotně znevýhodněným
  • Kromě toho se hovoří o implementaci teploměru a senzoru srdečního tepu
  • Uznávaný analytik však tvrdí, že zdravotní funkce dorazí nejdříve za rok

Společnost Apple tlačí témata wellbeingu a péče o zdraví všude, kde to jen jde. Na zdravotních funkcích postavila například chytré hodinky Apple Watch. A nebude to trvat dlouho, než se podobné technologie monitorování zdravotních funkcí uživatele objeví i v bezdrátových sluchátkách AirPods.

Podle informací Marka Gurmana z agentury Bloomberg má Apple v úmyslu přetvořit AirPody tak, aby se staly „zdravotnickým zařízením“, podobně jako třeba Apple Watch. Gurman tím konkrétně myslí, že sluchátka AirPods mohou v budoucnu (za rok až za dva) díky chytrým funkcím pomáhat hendikepovaným či zdravotně znevýhodněným.airpods smartmaniaNepřehlédněte

Apple znovu před soudem. AirPody chlapci „roztrhaly“ ušní bubínek, tvrdí právník

Jednu takovou funkci dokonce Apple již představil. Live Listen využívá iPhone jako mikrofon a zesílený zvuk z okolí posílá do sluchátek AirPods. Díky tomu mohou AirPody nahradit naslouchátko, které uživatel nemůže používat souběžně se sluchátky. Apple s touto funkcí však čeká na povolení od amerického ministerstva zdravotnictví.

Další spekulace hovořily o tom, že by sluchátka AirPods nesla různé zdravotní senzory, jako třeba snímač srdečního tepu nebo teploměr. Tyto úniky Bloomberg nijak nekomentuje – pokud k implementaci takových zdravotních senzorů u AirPodů dojde, nebude to v blízké budoucnosti.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku