Domů » Články » 7 aplikací a her pro iOS, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

7 aplikací a her pro iOS, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Včera jsme přinesli přehled dočasně zdarma dostupných her a aplikací pro Android. Nezapomínáme samozřejmě ale ani na uživatele jablečné platformy iOS, pro něž je seznam zajímavých tipů připraven dnes. Mezi celkem sedmi tituly najdete dvojici her a pět aplikací.

Picture Perfect – Photo Editor

První aplikace potěší všechny náruživé mobilní fotografy, kteří se nespokojí s neupravenou fotkou či nějakým rychlým filtrem ve stylu Instagramu.

Ne že by rychlé filtry v aplikaci Picture Perfect chyběly, ale jsou spíše jen doplňkem pokročilejším funkcím. Manuálně totiž můžete upravovat barevnou tonalitu, kontrast, jas, expozici, saturaci a spoustu dalších parametrů. Nechybí ani nástroje pro vyrovnávání linií a horizontu, změnu velikosti, ořez a retušování.

Jestliže tedy chcete sdílet své fotografie na sociálních sítích bezprostředně po pořízení, ale zároveň dbáte na technickou kvalitu vašich záběrů, není o čem přemýšlet – využijte toho, že je tento poměrně komplexní fotoeditor dočasně zdarma.

RoomScan Pro

RoomScan je nástroj pro tvorbu půdorysů, typicky vašeho bytu či jiného prostoru, který se chystáte přestavovat a zařizovat novým nábytkem. Aplikace používá ke skenování kameru iPhonu, přikládání iPhonu na zdi a případně je k dispozici i podpora profesionálních laserových měřičů od společností Bosch a Leica.

Jakkoliv zní možnost automaticky vytvářet precizní půdorysy pouhým telefonem značně nepravděpodobná, hodnocení jasně potvrzují opak. Aplikace má hodnocení 4,5 hvězdičky v AppStore a získala pozitivní recenze i od celosvětově populárních médií včetně LifeHacker, Huffington Post a Gizmodo. Vývojář navíc na proces skenování získal v USA patent a ve Velké Británii o něj zažádal.

Jestliže víte, že vás v budoucnu čeká nějaká rekonstrukce, rozhodně se vyplatí dát této aplikaci šanci.

DesignLab Studio

Ještě nedávno za tři dolary nabízená aplikace DesignLab studio patří podobně jako první položka našeho seznamu do kategorie grafických programů. Zatímco první ale byla zástupcem klasického fotoeditoru, tato je zaměřena spíše na grafiku a design jako takové. Nabízí sice také některé funkce pro editaci fotografií, ale zaujme hlavně nabídkou všemožných textových nástrojů a kreslicích funkcí.

Aplikace je tak ideální na tvorbu rozličných log, vizitek, pozvánek, reklamních plakátů, obálek a dalších podobných děl. Potěší podpora vrstev, ukládání plně editovatelných projektů, možnost instalovat vlastní fonty a rychlý a snadný export.

Currencies by Edovia

Currencies by Edovia
Cena: 9,00 Kč+

Představivost scházející autorovi aplikace Currencies při výběru názvu vývojář plně využil při tvorbě pestré palety funkcí pro převod měn.

Ano, v aplikaci samozřejmě najdete i jednoduchý přepočet z jedné zadané měny na druhou, ale to by asi nebyl dostatečný důvod pro instalaci. Tím už ale může být například automatická extrakce finančních částek a jejich měn (a jejich následný převod) ze zkopírovaného textu, vyhledávání měn podle zemí, detekce aktuální polohy pro nastavení výchozí měny nebo podpora Apple Watch. Jejich majitelé navíc získají možnost ovládat aplikaci hlasem, takže budete moci v obchodě snadno zjistit cenu v korunách či eurech pouhým vyslovením příslušné formulky.

Oproti ostatním převodníkům měn Currencies nabízí také převod do kryptoměn jako je Bitcoin či Litecoin a nechybí dokonce ani možnost vyjádřit hodnotu v drahých kovech, jako je zlato, paladium či platina.

TextEdit+

‎TextEdit+ Quick Text Editor
Cena: 129,00 Kč

Tato na první pohled nenápadná aplikace dokáže značně usnadnit život každému, kdo často potřebuje psát všemožné dokumenty, a ne vždy při tom má k dispozici svůj hlavní počítač. Dokáže totiž synchronizovat všechny dokumenty pomocí iCloudu, takže je budete mít neustále k dispozici na iPadu, iPhonu, MacBooku i PC s Windows.

Aplikace je kompatibilní s výchozími editory TextEdit (maxOS) a WordPad (Windows), ale podporuje i další textové editory. Samotný mobilní editor pak nabídne všechny základní funkce, jako je formátování textu, funkci nahrazování slov, korekci psaní ve 30 jazycích a snadné sdílení. V angličtině je dostupné dokonce i předčítání a diktování textu.

Dink Smallwood HD

‎Dink Smallwood HD
Cena: zdarma

Dink Smallwood HD je mobilní předělávkou stejnojmenného RPG titulu z roku 1998. Do mobilní „HD“ verze však původní vývojáři doplnili více než 300 fanouškovských questů, takže má hra co nabídnout i znalcům původní hry.

Hra vypráví netradičním způsobem příběh nečekaného hrdiny Dinka, doposud malého chovatele prasat. Tomu v sérii nešťastných událostí zmizí otec, shoří dům a zemře matka, v reakci na což se vydá najít svou tetu, u níž chce začít nový život. Po cestě se však dozvídá o temné skupině známé jako Cast, před níž se pokusí ochránit obyvatele království.

Hra byla v době svého původního vydání srovnávána s populárními tituly jako Zelda a Diablo a recenzenti vyzdvihovali skvělý smysl pro (byť lehce zvrácený) humor a vtipné zápletky.

Rudoku

‎Rudoku
Cena: zdarma

Rudoku je, jak již název napovídá, hra vycházející z klasického Sudoku. Místo čtverečků však budete hrát s šestihrany, které se budete pokoušet poskládat tak, aby součet šesti hexagonů odpovídal hodnotě uvedené v prostředním barevném šestiúhelníku. Cílem je posouvat dílky tak, aby byly splněny „požadavky“ všech centrálních hexagonů na aktuální herní ploše.

Obtížnost lze měnit a každý si tak může najít nastavení vhodné pro úroveň jeho matematických schopností. Jedná se o skvělou hru na volné chvíle, která navíc procvičí váš mozek a díky dynamicky se generujícím levelům dokáže zabavit opravdu dlouho.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

10 komentářů

  1. No stále lepšie, ako tie či boli pred chvíľou na Android :D

  2. Mě by se zrovna hodil nějaký file archivátor:)

  3. Toto neni tych sedem hlupich aplokacii pre android. Najprv si musis kupit iphone ak chces nieco z tohoto.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).