Domů » Články » Sedm aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Sedm aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

První díl nového seriálu věnujícího se zajímavým slevám a nabídkám na Google Play představí celkem sedm titulů, mezi nimiž budou čtyři aplikace, dvojice her a jedna živá tapeta. Všechny spojuje jediné – po omezený čas jsou nabízeny zcela zdarma a po stažení vám zůstanou ve vaší knihovně i v době, kdy budou opět placené.

Cambi Photo Camera

Cambi Photo Camera
Cambi Photo Camera
Autor: Crocus apps
Cena: 27,99 Kč

Fotografická aplikace Cambi Photo Camera nabízí širokou paletu všemožných filtrů, kterými můžete ozvláštnit vaše fotografie. Efekty lze použít nejen na nové záběry, ale i na starší fotografie z galerie.

Aplikace si samozřejmě neklade za cíl sloužit jako profesionální nástroj pro fotografy, ale jedná se spíše o zajímavou hračku pro uživatele Instagramu, Snapchatu a dalších sociálních sítí, na nichž jsou „umělecky“ upravené fotky populární. K dispozici je více než 130 filtrů, které lze dále ještě upravovat pomocí jednoduchých táhel a tlačítek. Nechybí samozřejmě ani tlačítko pro přímé sdílení s přáteli.

Equalizer FX. Pro

Equalizer FX. Pro
Equalizer FX. Pro
Autor: devdnua
Cena: 54,99 Kč

Pokud na svém tabletu či telefonu rádi posloucháte hudbu, možná jste narazili na to, že zdaleka ne všechny aplikace nabízí možnost přizpůsobit si zvukový výstup pomocí ekvalizéru. Řešením může být právě široce konfigurovatelný Equalizer FX, jenž nabízí mnoho možností přizpůsobení. Kromě klasického ekvalizéru se jedná ještě například o funkce zvýraznění basů, zvýšení hlasitosti zvukového výstupu nebo režim vizualizace stereo zvuku. K dispozici je i 12 rychlých nastavení pro nejčastější hudební styly a nechybí samozřejmě možnost vytvořit si vlastní profily.

Aplikace umí fungovat plošně, kdy ovlivňuje jakýkoliv zvukový výstup, nebo pouze v režimu hudebních aplikací. Pak je vámi zvolené nastavení použito jen na přehrávače podporující ekvalizér, kam patří i oblíbené streamovací služby jako Spotify nebo Google Music.

Lensinator

Tato aplikace představuje jakousi alternativu ke známým Google Goggles, oproti nimž však nabízí i něco navíc. Základními funkcemi je skenování čárových kódů a QR kódů včetně zobrazení případných cen zboží, obrázků produktu a odkazů k zakoupení, čtečka vizitek a běžné OCR. Detekce textu funguje nejen na tištěný, ale i rukou psaný text a pokud příliš neškrábete, detekce je poměrně obstojná.

Z pokročilejších funkcí pak v nabídce aplikace najdeme rozpoznávání objektů a funkci popisování obrázků. Tyto funkce jsou určeny zejména pro uživatele se zrakovým postižením, ale lze je využít jistě i pro jiné účely. K detekci je využíváno strojové učení, takže aplikace vždy ukáže i procentuální vyjádření toho, jak si „je jista“ svou detekcí. Výsledkem je pak krátký text v angličtině, který zohledňuje i kompozici fotografie a další vlivy – aplikace tedy pozná například i to, jestli se jedná o objekt jako celek, nebo pouze o jeho detail.

Samotné rozpoznání objektů nevyžaduje připojení k internetu, ale pokud chcete využít i funkce popisu (a například vygenerování seznamu objektů na obrázku), bez internetu se již neobejdete. Čím je fotografie dokonalejší po technické stránce, tím přesnější je i následná detekce a popis, nicméně připravte se na to, že u méně běžných objektů nemusí být výsledek vždy ideální.

House Painter Pro

House Painter Pro
House Painter Pro
Cena: 199,99 Kč

Poněkud netradiční aplikací je House Painter Pro. Jak název napovídá, vše se točí okolo malování – ne však přímo domů, ale interiérů, resp. pokojů. Jejím cílem je usnadnit vám výběr vhodné barvy a vše si vizualizovat bez nutnosti testování přímo na místě. Bez rizika tak můžete zkoušet i odvážné barevné kombinace, na něž byste jinak neměli dostatek odvahy.

Postup je poměrně jednoduchý – vyfotíte pokoj, jehož zdi chcete vymalovat, a pomocí prstu barvu zvolenou ze široké palety nanesete. Přitom vám pomáhá umělá inteligence s rozpoznáváním objektů na scéně, takže se barva skutečně aplikuje pouze na zdi (či strop) a ne třeba na nábytek či televizi. Spolehlivost detekce přímo závisí na kvalitě osvětlení a ostrosti fotografie, takže doporučujeme aplikaci zkoušet přes den v dobře prosvětlené místnosti. Pak vše funguje poměrně obstojně, aplikace i automaticky vytváří stínování, takže vše působí v rámci možností reálně a nejedná se pouze o nerealisticky vypadající barevné skvrny.

Praktický je pak jakýsi katalog odstínů, jenž vám zobrazí kód zvolené barvy ve většině používaných systémů včetně RAL.

13 DAYS OF LIFE

13 DAYS OF LIFE
13 DAYS OF LIFE
Autor: THIRTEENDAYS
Cena: 19,99 Kč

Dostáváme se do kategorie her – prvním titulem je dobrodružný počin 13 DAYS OF LIFE. Toto temné drama vypráví příběh hlavního hrdiny Marka, který se po smrti svých rodičů rozhodl přestěhovat do malého městečka zvaného Salem Town, kde chce zapomenout na vše, co ho pojí s nešťastnou minulostí a začít zcela nový život. Hra vypráví příběh třinácti dnů jeho života.

Hra zaujme nejen silným příběhem, ale i grafickým zpracováním, jenž je v souladu s náplní hry laděno do depresivních černobílých odstínů. 13 DAYS OF LIFE působí velmi temným dojmem a rozhodně se nejedná o nějakou antistresovou oddechovku. Na druhou stranu se ale můžete těšit na silný příběh a zajímavý konec. Neznalé angličtiny pak potěší i česká a slovenská lokalizace.

AsterMiner

Asterminer
Asterminer
Autor: Benerot
Cena: 30,99 Kč

Protikladem předchozí hry je titul AsterMiner – jednoduchá oddechovka vhodná na volné chvíle, která potěší svou výbornou hratelností a povedenou „omalovánkovou“ grafikou. Ve hře budete objevovat asteroidy, na nichž bude vaším úkolem těžit vzácné krystaly. Až kompletně naplníte váš vesmírný vláček, odemkne se další úroveň. Těch je aktuálně dostupných 20 a vývojář slibuje, že přidá 30 dalších.

Nejedná se o nikterak objevnou hru přicházející se zcela novým konceptem, ale je to dobře zvládnutá žánrovka. Pokud tedy hledáte příjemný způsob, jak se zabavit například při jízdě v MHD nebo při čekání na jídlo v restauraci, využijte toho, že je dočasně zdarma.

Scary Halloween

Scary Halloween Live Wallpaper
Scary Halloween Live Wallpaper

Popularitu živých tapet znovu obnovil Google u svých Pixelů 2 výchozí sadou lehce animovaných tapet. S blížícím se Halloweenem tak jistě není od věci upozornit na tuto výtvarně povedenou aplikaci, která vám na pozadí domovské obrazovky umístí typicky halloweenskou siluetu strašidelného domu a jeho okolí. Nad domem přelétávající netopýři a útržky mlhy v kombinaci s měnícím se barevným odstínem dušičkové oblohy vytváří tu správně ponurou atmosféru, kterou ocení každý milovník noci Všech svatých.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments