Domů » Články » ZUNO banka má novou mobilní aplikaci se spoustou užitečných funkcí

ZUNO banka má novou mobilní aplikaci se spoustou užitečných funkcí

ZUNO banka před několika dny představila zbrusu novou mobilní aplikaci pro Android a iOS, která vyniká množstvím funkcí – poradí si třeba se skenováním faktur.

ZUNO je mezi českými bankami nováčkem a na venek se profiluje jako snadno dostupná instituce, ve které se moderních technologií rozhodně nebojí. A platí to i o jejich nové mobilní aplikaci pro Android a iOS, kterou vám v tomto článku představíme.

   

Prostřednictvím mobilní aplikace můžete svůj účet v ZUNO pohodlně spravovat přímo v chytrém telefonu či tabletu. I když nemáte u ZUNO účet, můžete se přihlásit v demo režimu a veškeré funkce si vyzkoušet. Drobnou chybou na kráse je fakt, že aplikace zatím není plně optimalizována pro rozlišení iPhone 5, takže se vám v horní a spodní části bude zobrazovat černý proužek. A pokud byste se náhodou rozhodli založit si nový účet, nemusíte kvůli tomu chodit do banky, stačí jen vyfotit váš občanský průkaz skrze aplikaci a je hotovo.

Přímo v aplikaci vidíte přehledy z jednotlivých účtů, přijatých a odeslaných platbách, zůstatku a dalších položkách. Kromě finančního přehledu lze samozřejmě zadávat klasické a trvalé příkazy k úhradě, plánovat platby, zobrazit přehled nezaúčtovaných plateb, nastavit si limit kreditní karty nebo ji v případě ztráty rychle zablokovat.

   

Sympatická je funkce pro rychlou platbu faktur a složenek, kdy skrze aplikaci stačí vyfotografovat list papíru s údaji a aplikace si sama dosadí čísla do potřebných kolonek. ZUNO Mobile Banking dále nabízí kalkulačku půjček, přehledů a vkladů či užitečný seznam bankomatů ve vašem okolí prostřednictvím režimu rozšířené reality.


Do redakce nám od ZUNO banky dorazilo velmi originální „upozornění“ na vydání aplikace; konečně také něco, na čem jsme si mohli pochutnat :-)

Po grafické stránce je aplikace přehledně zpracovaná a snadno se v ní zorientujete, i když je pravda, že u některých kroků bychom uvítali zjednodušení, občas jsme totiž měli pocit, že těch kliknutí pro dokončení akce bylo potřeba přespříliš. Verze pro telefony s Windows Phone 7.x a 8 se v tuto chvíli nepřipravuje, ale ani tak tiskové oddělení ZUNO její představení v dlouhodobějším horizontu nevylučuje.

- -

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

2 komentářů

  1. „V současné době také zjišťujeme, zda se aplikace objeví pro telefony se systémem Windows Phone 7.x/8“

    Včera jsem psal na zuno a bylo mi sděleno, že aplikace pro WP není prozatím v plánu, kvůli malému pokrytí platformy.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).