ZUNO banka má novou mobilní aplikaci se spoustou užitečných funkcí

ZUNO banka před několika dny představila zbrusu novou mobilní aplikaci pro Android a iOS, která vyniká množstvím funkcí – poradí si třeba se skenováním faktur.

ZUNO je mezi českými bankami nováčkem a na venek se profiluje jako snadno dostupná instituce, ve které se moderních technologií rozhodně nebojí. A platí to i o jejich nové mobilní aplikaci pro Android a iOS, kterou vám v tomto článku představíme.

   

Prostřednictvím mobilní aplikace můžete svůj účet v ZUNO pohodlně spravovat přímo v chytrém telefonu či tabletu. I když nemáte u ZUNO účet, můžete se přihlásit v demo režimu a veškeré funkce si vyzkoušet. Drobnou chybou na kráse je fakt, že aplikace zatím není plně optimalizována pro rozlišení iPhone 5, takže se vám v horní a spodní části bude zobrazovat černý proužek. A pokud byste se náhodou rozhodli založit si nový účet, nemusíte kvůli tomu chodit do banky, stačí jen vyfotit váš občanský průkaz skrze aplikaci a je hotovo.

Přímo v aplikaci vidíte přehledy z jednotlivých účtů, přijatých a odeslaných platbách, zůstatku a dalších položkách. Kromě finančního přehledu lze samozřejmě zadávat klasické a trvalé příkazy k úhradě, plánovat platby, zobrazit přehled nezaúčtovaných plateb, nastavit si limit kreditní karty nebo ji v případě ztráty rychle zablokovat.

   

Sympatická je funkce pro rychlou platbu faktur a složenek, kdy skrze aplikaci stačí vyfotografovat list papíru s údaji a aplikace si sama dosadí čísla do potřebných kolonek. ZUNO Mobile Banking dále nabízí kalkulačku půjček, přehledů a vkladů či užitečný seznam bankomatů ve vašem okolí prostřednictvím režimu rozšířené reality.


Do redakce nám od ZUNO banky dorazilo velmi originální „upozornění“ na vydání aplikace; konečně také něco, na čem jsme si mohli pochutnat :-)

Po grafické stránce je aplikace přehledně zpracovaná a snadno se v ní zorientujete, i když je pravda, že u některých kroků bychom uvítali zjednodušení, občas jsme totiž měli pocit, že těch kliknutí pro dokončení akce bylo potřeba přespříliš. Verze pro telefony s Windows Phone 7.x a 8 se v tuto chvíli nepřipravuje, ale ani tak tiskové oddělení ZUNO její představení v dlouhodobějším horizontu nevylučuje.

- -

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

2 komentáře

  1. Svestka (neregistrovaný)

    „V současné době také zjišťujeme, zda se aplikace objeví pro telefony se systémem Windows Phone 7.x/8“

    Včera jsem psal na zuno a bylo mi sděleno, že aplikace pro WP není prozatím v plánu, kvůli malému pokrytí platformy.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *