Sledujte nás na YouTube

Zpravy.rozhlas.cz mají vlastní aplikaci pro Android

Zpravodajský portál Českého rozhlasu zpravy.rozhlas.cz představuje aplikaci pro chytré telefony se systémem Android. „Funkcí, která zatím v androidích aplikacích není úplně běžná, je například možnost nastavit si upozornění na důležité zprávy, tzv. push notitfikaci, nebo využívat widget, který ukazuje několik titulků zpráv bez nutnosti spustit aplikaci,“ vyjmenovává lákadla nové aplikace vedoucí redakce internetového zpravodajství Českého rozhlasu Kateřina Křenová. 

Přehledné seriózní zpravodajství v aplikaci, stejně jako na webu, nabízí možnost personalizovaného výběru informací. Volit je možné ze zpráv z domova, ze světa, z ekonomiky, sportu, kultury či vědy. Prostřednictvím aplikace jsou přístupné také komentáře a analýzy. Verze pro Android umožňuje přehrát doprovodný audio příspěvek přímo v aplikaci nebo uložení média do paměti (karty) pro následné přečtení či přehrání – pro případ, kdy nejsou uživatelé online. 

-

Aplikace pro Android navazuje na úspěšnou a kladně hodnocenou aplikaci pro iPhony, kterou rozhlas představil už na jaře tohoto roku. „Stejně jako naši aplikace pro iPhone, nabízíme majitelům telefonů se systémem Android aplikaci zdarma,“ upozorňuje Křenová.

– aplikaci Zprávy ČRo najdete na Android Marketu (cena: zdarma, velikost: 1,3 MB)

Zpravodajský portál Českého rozhlasu nabízí nejnovější informace 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Český rozhlas má vlastní reportéry v Čechách i v zahraničí, zpravodajský portál se na může opírat o vlastní informace a zprávy tradičního respektovaného média.

Michal Javůrek

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *