Domů » Bleskovky » Zpomalování iPhonů vyjde Apple draho. Jenom ve Francii zaplatí pokutu 25 milionů EUR

Zpomalování iPhonů vyjde Apple draho. Jenom ve Francii zaplatí pokutu 25 milionů EUR

V roce 2017 bylo zjištěno, že Apple záměrně softwarovými aktualizacemi zpomaluje starší iPhony, což firma z Cupertina vzápětí potvrdila. Apple tak nečinil proto, aby své zákazníky nutil k upgradu, ale aby zabraňoval tak nežádoucím restartům telefonu způsobených degradací baterie v čase.

Ve Francii dostal Apple velkou pokutu

Bohužel tuto praxi přiznal až pod tíhou důkazů a kvůli tomu si vysloužil poměrně značkou kritiku, kterou následně utěšoval zvýhodněnou cenou za výměnu akumulátorů a transparentnější správou baterie v iOS. I když se zdálo, že jsou všichni spokojení, nakonec má tento případ ještě dohru.

battery

Francouzské spotřebitelské sdružení Apple za tyto praktiky zažalovalo a pařížský soud uznal jeho námitky za oprávněné – kalifornské firmě byla vyměřena pokuta ve výši 25 milionů EUR (asi 626 milionů korun), Apple ji přijal, a dokonce tuto informaci zveřejnil na francouzské mutaci svých webových stránek.

Je dost možné, že se nejedná o poslední pokutu, kterou v souvislosti se zpomalováním iPhonů Apple dostane; po tomto případu se mohou ozvat další sdružení z jiných zemí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
55 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments