Domů » Bleskovky » ZOJI Z8: odolný smartphone inspirovaný Darth Vaderem

ZOJI Z8: odolný smartphone inspirovaný Darth Vaderem

Designéři hledají inspiraci všude, kde se dá, nejčastěji v přírodě. Ti v čínské firmě ZOJI na to šli z jiné strany a při navrhování odolného smarphonu Z8 se inspirovali u jednoho z nejslavnějších sci-fi záporáků – u samotného Darth Vadera.

Odolných smartphonů není mnoho, těch designových ještě méně. U ZOJI Z8 můžeme samozřejmě počítat s odolným tělem, které chrání pozinkovaný rám. Ochranu před vodou a prachem zajišťuje standard IP68, displej je chráněn odolným sklem Gorilla Glass 4. generace.

ZOJI Z8: Design for Toughness

Pod 5″ HD displejem najdeme osmijádrový MediaTek MT6750 taktovaný na 1,5 GHz, grafiku Mali T860, 4 GB RAM a vnitřní paměť o velikosti 64 GB. Baterie s kapacitou 4 250 mAh vás rovněž nenechá na holičkách. Přední fotoaparát dostal rozlišení 8 MPx, zadní se chlubí 16 MPx a funkcemi jako HDR a jinými vychytávkami.

ZOJI Z8 je dostupný ve třech barevných variantách: černé, oranžové a zelené. Předobjednat si jej můžete na AliExpress.com za zaváděcí cenu 168,99 dolarů (cca 3 700 Kč).

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Ta inspirace je v čem? Víc jak background nějak neumím vykoukat. Má to vůbec licenci od Disneye?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).